Szukając ofert wycieczek turystycznych na stronach internetowych biur podróży, mamy do wyboru różne formy wczasów. Jedną z nich jest opcja „wypoczynek”. Gdy zaznaczamy tą opcję w wyszukiwarce ofert na stronie biura, ukażą nam się pożądane przez nas wyniki. Wczasy wypoczynkowe to częsta forma wycieczek turystycznych.

Nie są one połączone ze zwiedzaniem, cały czas jesteśmy zakwaterowani w tym samym miejscu, na przykład w hotelu. W nim możemy korzystać z różnych atrakcji i spędzać czas zgodnie z naszymi upodobaniami. Jeżeli wybraliśmy na przykład wycieczkę do nadmorskiego kurortu, możemy korzystać z plaży i z basenów, uprawiać sporty wodne, brać udział w animacjach.

Wszystko zależy od tego, jakie rozrywki dostępne są w hotelu. Możemy na przykład chodzić na dyskoteki, odwiedzić hotelowe centrum Spa, spędzać czas w hotelowym barze. Możemy także korzystać z rozrywek w danej miejscowości, kupować pamiątki, zwiedzać okolicę. Wczasy wypoczynkowe nie są połączone ze zwiedzaniem, lecz możemy oczywiście wykupić wybrane wycieczki fakultatywne. Dzięki nim zwiedzimy interesujące zabytki, zobaczymy ciekawe miejsca czy odwiedzimy centra rozrywki (na przykład park rozrywki, park wodny, delfinarium i tym podobne). Wczasy wypoczynkowe nie muszą być więc wcale nudne czy monotonne, sami może bowiem zorganizować swój plan zajęć.