Wczasy na Słowacji z dojazdem własnym to wspaniały pomysł na wakacje. Bliskość Słowacji czyni z niej miejsce będące ulubionym celem podróży turystów z Polski. Najbardziej komfortowo podróżuje się własnym samochodem, zatem Słowacja z dojazdem własnym to wyśmienity pomysł na wypoczynek. Zwłaszcza, że paliwo jest tańsze niż w Polsce, a stan dróg zachęca. Oprócz dróg we wschodniej części kraju, ich ogólny stan jest bardzo dobry, choć, rzecz jasna, autostrady są płatne.

Należy mieć na uwadze, że w okresie letnim mogą pojawić się poważne problemy ze znalezieniem miejsca parkingowego, co jest znamienne dla słowackich miejscowości turystycznych takich jak Stary Smokowiec, Strbski Ples, Słowacki Raju i okolice jaskiń w Niskich Tatrach słowackich. Popularność tych miejscowości działa na niekorzyść turystów z dojazdem własnym autem.

Na Słowacji warto zwiedzić największe miasto słowackie, a zarazem słynną stolicę tego kraju – Bratysławę. Na turystów czeka wiele zabytków, między innymi położony malowniczo na wzgórzu Pałac Bratysławski z wieku XIV i XV, czy też ruiny zamku Devon. Nie wspominając o przepięknych kościołach i licznych pałacach przedstawiających świadectwo historii i kultury tego niezwykłego kraju.

Dla szukających odpoczynku wśród gór znakomitym rozwiązaniem będą Tatry Słowackie. To jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów na terenie Słowacji, stąd ich wielka popularność wśród odwiedzających kraj turystów. Górskie szlaki turystyczne rozsiane są gęsto, zaś schroniska oraz kolejki: linowa na Łomnicę, jak również linowo – terenowa na Hrebienok stanowią dodatkowe udogodnienie dla decydujących się na wędrówki. Dla narciarzy Słowackie tatry oferują liczne trasy zjazdowe oraz wyciągi narciarskie. Większość obszaru Tatr Słowackich stanowi Tatrzański Park Narodowy (TANAP).

Do miejsc godnych polecenia bezsprzecznie zaliczyć można Dolny Kubin. Przepiękne, malowniczo położone w dolinie Orawy miasteczko zaprasza przepięknym otoczeniem słowackiej przyrody, kościołem św. Katarzyny z wieżą datowaną na XIV wiek oraz renesansowymi i barokowymi kamienicami. Okolice Dolnego Kubina zachęcają do wycieczek.

Będąc na Słowacji samochodem, warto wybrać się do leżącego nad Dunajem Sturova. Znajduje się tam popularne kąpielisko termalne, a pogoda zwykle dopisuje, Sturovo położone jest bowiem w najcieplejszym regionie Słowacji.