Planując wczasy na nartach z dojazdem własnym warto rozważyć okolice austriackiego Tyrolu oferującego nie tylko liczne ośrodki wypoczynkowe, uzdrowiskowe, ale także sportów zimowych. Dojazd samochodem do Tyrolu nie jest zbyt skomplikowany, zaś sam region to wymarzone miejsce dla ceniących aktywny wypoczynek w otoczeniu górskiego krajobrazu. Tyrol położony jest w częściowo w Alpach Wschodnich, dokąd dojechać można bez problemu samochodem.  Trasa wiodąca z Warszawy, przez Cieszyn, Brno i Wiedeń liczy ok. 1400 km i wiedzie przez płatne, ale bardzo dobre czeskie i austriackie autostrady.

Tyrol oferuje wiele atrakcji, od możliwości jazdy na nartach, przez trasy rowerowe, po zapierające dech w piersiach widoki rozpościerające się z rozlicznych alpejskich szlaków turystycznych. Wczasy w Tyrolu to prawdziwa przyjemność.

Do słynnej tyrolskiej doliny Ötztal najłatwiej dostać się samochodem od strony Innsbrucku. Przez całą jej długość biegnie licząca ponad 80 km ścieżka rowerowa. Liczba szlaków turystycznych i trasy dla rowerów górskich prowadzących do schronisk powyżej 2 tys. m n.p.m. jest w tym miejscu olbrzymia. Warto też wybrać się na wycieczkę do położonego prawie 1400 m n.p.m. Sölden będącego najpopularniejszym tyrolskim kurortem, z którego wyrusza kolejka Gaislachkogel wynosząca turystów na ponad 3000 m n.p.m., by mogli napawać się widokiem alpejskich szczytów.

Jadąc w głąb doliny możemy trafić do miejscowości Oetz z jeziorem Piburger See, którego woda nagrzewa się do 25 st. C. Warto udać się także do Längenfeld, gdzie znajdują się słynne w całym Tyrolu baseny termalne Aqua Dome. Na miejscu można spróbować alpejskich smakołyków, od słynnej golonki, po tyrolski gröstl z ziemniaków i wieprzowiny.

Wybierając się do Tyrolu samochodem warto przejechać przez Innsbruck lub Brixen. Oba miasta mają zwiedzającym wiele do zaoferowania. Innsbruck, to przede wszystkim piękna, średniowieczna architektura z zamkami Hofburg i Ambras na czele. Warto zobaczyć tam także słynną skocznię narciarską Bergisel. Dla najmłodszych atrakcją będzie na pewno Alpenzoo, w którym oglądać można alpejskie zwierzęta. Dla spragnionych spokoju, dobrym pomysłem może okazać się pobyt w urokliwie położonym Brixen i dolinie Isarco.