Wakacje w Niemczech nie muszą kojarzyć się tylko i wyłącznie z Berlinem. Kraj ten ma bowiem wiele do zaoferowania zwłaszcza tym, którzy liczą na odpoczynek w otoczeniu przepięknych, kojących dla oka krajobrazów. Co raz częściej wielu turystów decyduje się na wakacje u podnóża Alp. Szczególnie godnym polecania miejscem w górskich okolicach jest Jezioro Bodeńskie. Dojazd samochodem jest w tym przypadku najlepsza opcją dotarcia. Po drodze można podziwiać klasyczne górskie krajobrazy i przystawać w interesujących miejscach, a tych jest w okolicach Jeziora bodeńskiego pod dostatkiem.

 

Samo jezioro jest niezwykle piękne. Jego rozmiary, jak również występujące na jego powierzchni fale sprawiają, że przypomina ono morze. Dojazd tam jest bardzo prosty, jezioro leży bowiem tuż pod Alpami, pomiędzy Niemcami, Austrią a Szwajcarią. Najdogodniejsza droga wiedzie przez Czechy, a następnie przez malownicze tereny południowych Niemiec. Trasa z Warszawy nad Jezioro Bodeńskie liczy w całości około 1300 km.

Warto zatrzymać się w Konstancji. To przepięknie położone miasto z mnogością zabytków jest doskonałym miejscem na spacerowanie i podziwianie charakterystycznej architektury. Jest to też znakomita baza wypadowa. Należy liczyć się jednak z dość wysokimi cenami oferowanych noclegów.

Jezioro Bodeńskie, którego nabrzeże określane jest mianem Riwiery Niemieckiej najlepiej podziwiać z wyspy Reichenau. Mała wyspa o niewielkiej liczbie mieszkańców i niepowtarzalnym, łagodnym mikroklimacie daje możliwość pływania po jeziorze i jednoczesnej obserwacji zaśnieżonych szczytów Alp Szwajcarskich, co jest niezwykłym przeżyciem estetycznym. Spokój okolic oraz sielankowa atmosfera toczącego się nieopodal życia stanowi o niezapomnianym klimacie tego miejsca.

Swoją niepowtarzalnością zachęca także inna wyspa – Lindau, gdzie warto zobaczyć Stary Ratusz, Kościół św. Piotra, Kościół Najświętszej Marii Panny, XIX-wieczny port i dworzec kolejowy oraz Wieże Diebsturm i Mangturm. Na Lindau znajduje się także piękna latarnia morska.

Nad Jezioro Bodeńskie samochodem warto jest wybrać się z rowerami (filmy dla dorosłych). Trasa rowerowa wiodąca wokół akwenu jest porównywana ze słynnym szlakiem naddunajskim. Malownicze tereny, piękna, nieskazitelna przyroda i lokalna otwartość, to czynniki, które wpływają na wyjątkowy komfort realizującego się w tej okolicy odpoczynku wakacyjnego.