Drugi z dwóch największych kurortów Riwiery Bułgarskiej, Złote Piaski, zachęca do odwiedzenia go na własną rękę. Kurort usytuowany jest około 20 km od Warny. Wczasy z dojazdem własnym dają spore możliwości jeżeli chodzi o późniejszą mobilność podczas zwiedzania okolicy kurortu Złote Piaski. Samochodem łatwo dotrzeć nawet w nieco bardziej oddalone miejsca.

Dojazd na Riwierę Bułgarską zwykle odbywa się przez terytorium Czech, Słowacji i Węgier. Najlepiej skorzystać z połączenia autostradami. Drogi lokalne nie zawsze są przejezdne, a objazdy często niełatwe. Po minięciu granicy z Bułgarią i  dotarciu do Sofii, należy kierować się bezpośrednio na wybrzeże. Drogi są dość dobrze oznaczone i dotarcie na miejsce nie powinno sprawiać problemów, tym bardziej, że Złote Piaski to miejsce popularne i powszechnie znane.

Sam kurort jest typowo turystycznym ośrodkiem, zatem w celu zwiedzenia pobliskiej okolicy najlepiej jest udać się samochodem na dalszą bądź bliższą wycieczkę objazdową. Warto wyjechać poza Złote Piaski w celu poznania okolic, które mogą poszczycić się naturalną przyrodą, górzystym ukształtowaniem terenu oraz licznymi małymi miejscowościami. Nocleg w Złotych Piaskach lepiej rezerwować z wyprzedzeniem ze względu na popularność miejsca, które dodatkowo wzrasta w sezonie. Warto wcześniej dopytać o parking dla gości z dojazdem własnym. Złote Piaski to dobry wybór dla rodzin z dziećmi ze względu na bogatą ofertę atrakcji, jak również wysoki poziom zagospodarowania turystycznego. Kurort ma równocześnie status powszechnie znanego uzdrowiska. Do dyspozycji przyjezdnych pozostaje idealnie zagospodarowana plaża o długości 4 km i szerokości 100 m. Piasek jest bardzo czysty a woda przejrzysta. Ośrodek może poszczycić się położeniem wśród  malowniczych lasów liściastych i bliskością urokliwego nabrzeża.

Wczasy w Złotych Piaskach oferują przyjezdnym możliwość spędzenia czasu w prawie 100 różnych hotelach, a także willach, kwaterach prywatnych, kasynach, restauracjach i kawiarniach, jak również bardzo ładną przystań jachtową, Aquapark, stadninę koni oraz inne atrakcje turystyczne. Ceny są dość wysokie ze względu na dużą popularność tego miejsca.

Posiadanie własnego środka transportu daje możliwość zwiedzenia Słonecznego Brzegu, który jest największym kurortem Riwiery Bułgarskiej oraz pomniejszych ośrodków, takich jak Nesebyr, czy Sozopol.