Węgry z dojazdem własnym

Kategoria wycieczki: Węgry

Węgry z dojazdem własnym, to wyśmienity pomysł na wakacyjny wyjazd. Dojazd jest bardzo dogodny, zaś same Węgry kuszą niepowtarzalną atmosferą i mnogością miejsc, które warto poznać. Na Węgry samochodem najłatwiej dojechać przez Słowację. O ile drogi są w bardzo dobrym stanie, co dotyczy zarówno komercyjnych autostrady, jak i mniejszych dróg lokalnych, należy stosować się bezwzględnie do panujących ograniczeń prędkości. Policja słowacka znana jest z surowości wobec zagranicznych kierowców. Sama jazda jest przyjemna, drogi zaś dobrze oznakowane. W większych miastach lepiej poruszać się pieszo lub przy pomocy dostępnych środków komunikacji. Auto warto zostawić na strzeżonym parkingu. W sezonie dość trudno się poruszać ze względu na wzmożony ruch miejski.

Na Węgrzech łatwo znaleźć nocleg. Można nocować nie tylko w hotelach, ale także pensjonatach i kwaterach prywatnych. W sezonie warto zrobić wcześniejszą rezerwację. Im popularniejsze turystycznie miejsce, tym trudniej o nocleg w sezonie. Należy pamiętać, że Węgry to miejsce, które ostatnio zyskuje na popularności.

Węgry to kraj licznych atrakcji i niezapomnianych miejsc. Położony nad słynnym Dunajem Budapeszt zachęca turystów z całego świata swoją niepowtarzalną atmosferą i licznymi zabytkami, których nie wolno pominąć planując pobyt tam. Miasto może poszczycić się bogatą historią i klimatem, który na długo pozostaje w pamięci. Liczne muzea, kościoły, barokowe pałace oraz rozliczne knajpki rozsiane po całym mieście zachęcają do spędzanie tam co najmniej kilku dni.

Na turystów czaka także jezioro błotne Balaton. Bogate w minerały ciepłe wody jeziora stanowią uzdrowiskowy rarytas na skalę światową, zaś otaczająca okolicę przyroda sprzyja rekreacji i planowaniu aktywnego wypoczynku dla całej rodziny. Balaton, to także możliwość żeglugi oraz zwiedzania okolicznych winnic położonych na północnym brzegu. Bardziej na południe położone są liczne kurorty wypoczynkowe z bogatą ofertą wakacyjną.

Będąc na Węgrzech, miejscem, które zdecydowanie warto odwiedzić jest Pecz. Jest ono piątym co do wielkości miastem węgierskim, w którym podziwiać można meczety tureckie sprzed kilkuset lat. Na szczególną uwagę zasługuje także monumentalna Katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Peczu.

Podziel się opinią dotyczącą tej wycieczki