Ukraina z dojazdem własnym

Kategoria wycieczki: Ukraina

Planując ciekawe wczasy z dojazdem własnym warto zastanowić się nad Ukrainą, która co raz bardziej zyskuje na turystycznej popularności. Otwartość kultury słowiańskiej, oraz dogodne położenie geograficzne sprawia, że turyści z Europy co raz częściej zaglądają w te urokliwe okolice. Ukraina z dojazdem własnym, to idealny pomysł na wyjazd, który na długo pozostanie w pamięci.Na terytorium Ukrainy można dostać się bezpośrednio z Polski przez jedno z popularnych przejść granicznych. Do wyboru pozostają: Dorohusk, Hrebenne, Korczowa, Krościenko, Medyka i Zosin. Warto wcześniej zatroszczyć się o dobrą mapę, ponieważ drogi ukraińskie rzadko są dobrze oznaczone. Drogowskazy występują praktycznie tylko przy głównych drogach.

Ukraina, to kraj bardzo różnorodny. Turystów przyciąga najbardziej wybrzeże Morza Czarnego, gdzie najpopularniejszym celem przyjezdnych jest Półwysep Krymski oraz plaże nad Morzem Azowskim stanowiącym część Morza Czarnego. Wciąż mniej popularne od innych, bardziej znanych europejskich ośrodków nadmorskich wybrzeże ukraińskie kusi spokojem i dzikością terenów.

Ukraina samochodem, to wyśmienity pomysł na zwiedzenie największych miast tego kraju, będących jego niewątpliwą wizytówką. Szczególnie ulubionym przez turystów miejscem pozostaje malowniczy i owiany legendami Lwów, gdzie oglądać można bezcenne zabytki, spacerować po urokliwych ulicach i oddawać się odpoczynkowi w mnogości knajpek, kawiarenek i innych znanych i lubianych miejsc.

Szczególną atmosferą przyciąga turystów także Kijów. Stolica i jednocześnie największe miasto Ukrainy, to prawdziwy rarytas na mapie Europy. Liczne zabytki i muzea kuszą przyjezdnych swoją niepowtarzalnością. W Kijowie zawsze jest co robić i gdzie pójść. Miasto ożywa po zmroku przepięknie oświetlonymi najważniejszymi zabytkami oraz wieloma miejscami, gdzie można spróbować specjałów ukraińskiej kuchni oraz wychylić kieliszek słynnej na całym świecie wódki.

Dla pragnących spokoju najodpowiedniejszym miejscem wydają się być ukraińskie Karpaty, Czarnohora, Podole, czy Bukowina. Dysponując własnym samochodem, można dotrzeć niemalże wszędzie, by na miejscu odpoczywać wśród dziewiczej przyrody.

W większych i mniejszych miastach można znaleźć zakwaterowanie w jednym z hoteli, pensjonatach, kwaterach prywatnych oraz schroniskach. Tych ostatnich jest bardzo wiele w rejonach górzystych kraju.

Podziel się opinią dotyczącą tej wycieczki