Ubrania jeździeckie to nie tylko kurtki, spodnie i buty, ale i najważniejszy element ubioru każdego pasjonata koni – kask. Dobór odpowiedniego rozmiaru bywa bardzo trudny, dlatego należy zwracać uwagę na kilka szczegółów, by móc być zadowolonym po zakupie.
Przede wszystkim ważny jest ciężar kasku – im lżejszy, tym bardziej wygodny dla jednorazowego długiego użytkowania. Szczególnie, jeśli jest wykonany z nowoczesnych materiałów, które ułatwiają dopasowanie się wyściółki kasku do kształtu głowy jeźdźca. Równie ważna jest kwestia zamontowanych wylotów i wlotów wentylacyjnych, które umożliwiają odpowiednią cyrkulację powietrza. Przede wszystkim jednak należy zwrócić uwagę czy interesujący nas model posiada wszystkie atesty bezpieczeństwa wymagane do rekreacyjnej czy też do sportowej jazdy konnej. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto poprosić o radę profesjonalistę, który pomoże w dobraniu odpowiedniego rozmiaru.
Kask to ten element ubioru, na którym nie warto i nie powinno się oszczędzać. Dobrz dobrany chroni zdrowie i życie jeźdca i pozwala się cieszyć z każdej chwili galopowania.