Malaga z dojazdem własnym

Kategoria wycieczki: Hiszpania

Planując wczasy w Hiszpanii z dojazdem własnym należy obowiązkowo umieścić w planie podróży malowniczą Malagę. Położone nad Morzem Śródziemnym, w sercu legendarnej Andaluzji miasto przyciąga turystów z całego świata oferując niekończące się możliwości spędzenia tu wymarzonych wakacji.

Dojazd do Malagi utrudnia znaczna odległość od centrum Europy. By dostać się tam, należy przebyć nie tylko Niemcy i Francję, ale także całą Hiszpanię. Malaga leży bowiem na południowym wybrzeżu kraju. Malaga samochodem, to mimo wszystko świetna propozycja dla ceniących dalekie podróże do najwspanialszych zakątków Europy. Warto postawić na dojazd własny. Malaga kusi bowiem malowniczymi okolicami, które najłatwiej poznawać poruszając się właśnie autem.

W Maladze znajduje się bardzo wiele wartościowych zabytków. Warto zwiedzić ruiny twierdzy rzymsko-mauretańskiej Alcazaba, gdzie obecnie znajduje się muzeum archeologiczne oraz pobliskie ruiny rzymskiego teatru. Duże wrażenie robi także Castillo de Gibralfaro. Zamek ten wzniesiony został na górze, ponad 130 m n.p.m. Z budowli roztacza się przepiękny widok na okolicę, a nawet Gibraltar i szczyty Atlasu. Warto zwiedzić także liczne w Maladze kościoły oraz wybrać się do tamtejszego Muzeum Sztuk Pięknych.

Atrakcją dla turystów chcących odpocząć od miasta może okazać się wycieczka do Parque Natural Montes de Málaga. Ten położony kilkanaście kilometrów od Malagi piękny park krajobrazowy zachęca wspaniałą roślinnością i spokojem. Teren parku jest zamknięty dla ruchu samochodów, niemniej jednak jadąc tam warto zabrać ze sobą rowery. Park obfituje w wiele kilometrów ścieżek rowerowych oraz trasy do przejścia pieszo. Jest to doskonałe miejsce do aktywnego spędzania czasu. W pobliżu parku można zorganizować rodzinny piknik w specjalnie do tego celu przystosowanym miejscu lub zwiedzić tamtejsze muzeum.

Celem wyprawy do Malagi często bywa także korrida. W Maladze znajdują się specjalne areny, na których odbywają się słynne budzące kontrowersje walki torreadorów z bykami, co jest ważnym i niezwykle wyrazistym elementem kultury hiszpańskiej.

Malaga oferuje przyjezdnym również wspaniałą kuchnię. Jest to kraj leżący nad Morzem Śródziemnym, zatem tradycyjne potrawy oparte są w większości na darach tego morza, a także rybach oraz świeżych warzywach i owocach. Dużą popularnością cieszy się tamtejsze wino, malaga, którego nazwa mówi sama za siebie.

Podziel się opinią dotyczącą tej wycieczki