Położenie i ludność

Karpacz jest miejscowością górską cieszącą się ogromną popularnością wśród turystów. Dlaczego? Ponieważ krajobraz tego miejsca jest niesamowicie piękny i każdy kto naprawdę potrzebuje dłuższej chwili wytchnienia znajdzie ją właśnie tutaj! Karpacz jest położony u podnóża Śnieżki – szczytu znanego prawdopodobnie każdemu, kto wybiera się w to miejsce, ponieważ Śnieżka jest najwyższym szczytem Karkonoszy. Miasto usytuowane jest w ślicznej okolicy, w dość stromej i stosunkowo wąskiej dolinie Łomnicy. Liczba mieszkańców to około 5,5 tys. ludzi. Natomiast gdy zawitają do Karpacza turyści liczba ludności przebywających okresowo w tym mieście gwałtownie wzrasta! A czasami – w pewnych okresach roku kalendarzowego: lata i zimy – następuje tzw. „szczyt turystyczny” polegający na niczym innym jak na tym, że gdzie się człowiek nie obejrzy tam widzi turystów.

Kościół Wang

Wśród licznych atrakcji turystycznych znajdują się takie, o których koniecznie należy wspomnieć, a będąc w Karpaczu niezwłocznie dokonać rozeznania terenu i atrakcji, by samemu móc dość do wniosku jak wspaniałe rozrywki ma w swej ofercie turystycznej to miasto. Jedną z takich ciekawostek jest skandynawski Kościół Wang, który powszechnie jest uznawany za pewnego rodzaju ikonę bądź też symbol nie tylko Karpacza ale i Karkonoszy. Jeśli jest to symbol Karpacza można przypuszczać, że prezentuje coś istotnego, coś obok czego nie można przejść obojętnie, a więc turysto jeśli się wybierasz w Karkonosze, a szczególnie do Karpacza to miejsce powinno mieć pierwszy numer na liście miejsc, zabytków i atrakcji, które należy zwiedzić, zobaczyć na własne oczy.

Stoki i kompleks „Kopa”

Kolejną rzeczą strategiczną dla Karpacza są stoki narciarskie. Nie można przecież sobie wyobrazić gór bez stoków, a stoków bez miłośników narciarstwa. Tak! Oto pewnego rodzaju „łapka na turystów”. Już nie jeden dał się skusić na tego typu zachętę – czynnego wypoczynku na nartach! Cóż… Jest to z pewnością euforia „białego szaleństwa” buzująca w turystach korzystających z uroku gór. Kompleks „Kopa” czyli sieć wyciągów krzesełkowych i orczykowych cieszy się wielka popularnością. Szczególnie dlatego, ponieważ wyciągi krzesełkowe działają nie tylko podczas trwania zimy, ale także podczas lata!

Na tym obszarze znajdują się także korty tenisowe a nawet baseny. Każdy więc kto szuka miejsca aktywnego wypoczynku niech przyjedzie do Karpacza – miejscowości idealnie się do tego nadającej! Zobacz sam!

W Karpaczu mieszczą się liczne pensjonaty i hotele. Jesteś hotelarzem jednak Twój hotelik nie jest znany? Mamy coś właśnie dla Ciebie – strona www dla hotelu skorzystaj już dziś z naszej oferty i dowiedz się jak istotny jest marketing w hotelarstwie! Przeszło Ci przez myśl: „to nie dla mnie?” Zastanów się jeszcze raz! Davatis.com ma dla Ciebie jeszcze jedną niespodziankę nowoczesny, funkcjonalny program hotelowy! Rozwiąże Twoje problemy związane z zarządzaniem ponieważ oprogramowanie dla hoteli jest drogą do rozwoju Twojego obiektu noclegowego!