Każdy z nas lubi innego typu wakacje – jedni lubią spędzać czas aktywnie podróżując od schroniska do schroniska w górach, inny preferują hotele nad morzem i łatwy dostęp do plaży. Niezależnie od tego, co wybierzemy, warto pokreślić, jak wielkie znaczenie ma dla nas i naszego organizmu odpoczynek.

Cały rok ciężko pracujemy, dbając o utrzymanie siebie oraz – w przypadku jej posiadania – swojej rodziny, co sprawia, że często zapominamy o podstawowej rzeczy, która należy się każdemu człowiekowi – relaksie. Oderwanie umysłu od codziennych problemów i trosk, przeniesienie się w inne miejsce, a więc zmiana otoczenia, możliwość skupienia się na przyjemnościach – wszystko to sprawia, że doładowujemy na nowo baterie i ostatecznie jesteśmy w stanie wrócić później do normalnego trybu ze zdwojoną energią.

Zapewnienie sobie odpowiedniej ilości odpoczynku wydaje się gwarancją na zachowanie zdrowia fizycznego i psychicznego. Dlatego też pamiętajmy, by nie bagatelizować jego roli w naszym funkcjonowaniu.