Bornholm z dojazdem własnym

Kategoria wycieczki: Dania

Okolice Basenu Morza Bałtyckiego coraz częściej kuszą turystów. Zwłaszcza tych, którzy decydują się na wczasy z własnym transportem. Coraz częściej odwiedzanym przez wczasowiczów miejscem jest Dania. Miejsce, które warto odwiedzić w Danii w pierwszej kolejności jest wyspa Bornholm.

Dojazd jest bardzo prosty. Wystarczy dostać się do Kołobrzegu lub Świnoujścia, skąd można bezpośrednio dopłynąć na Bornholm promem. To wygodny sposób podróżowania, zwłaszcza, że można podróżować z własnym samochodem. Bornholm z dojazdem własnym, to dobry pomysł na spędzenie rodzinnego urlopu na urokliwej wyspie. W Danii warto zaplanować wczasy z dojazdem. Bornholm ma wiele do zaoferowania niemalże na całym swoim obszarze, zatem możliwość poruszania się po wyspie, to także możliwość zobaczenia wielu niezapomnianych miejsc.

Planując wyjazd na Bornholm samochodem warto zabrać rowery. Wyspa oferuje bardzo bogatą sieć ścieżek rowerowych, w tym ścieżek przeznaczonych do rodzinnej jazdy rowerami. Ścieżki są bowiem usytuowane daleko od dróg i o bardzo dobrym skandynawskim standardzie. Na wyspie znajduje się też wiele wypożyczalni rowerów. Warto tam wypożyczyć przyczepkę do przewozu rowerem małych dzieci, co jest z reguły bardzo wygodne dla rodziców przyjeżdżających na wypoczynek z dziećmi.

Na Bornholm warto zobaczyć średniowieczny zamek Hammershus, tym bardziej, że zwiedzanie tej robiącej wrażenie twierdzy jest bezpłatne. Warto odwiedzić także las „Rajskie Pagórki”, gdzie podziwiać można polodowcowe głazy narzutowe i rozkoszować się pięknem skandynawskiego krajobrazu. Bornholmska fauna i flora należą do niepowtarzalnych. Powietrze jest czyste, temperatura zwykle bardzo umiarkowana, zaś roślinność sprzyjająca spacerom i aktywnemu wypoczynkowi. Uroku dodają liczne, charakterystyczne dla Danii wiatraki (Bornholm, to wyspa bardzo wietrzna). Będąc na Bornholm samochodem warto też wybrać się do huty szkła Baltic Sea Glass, gdzie podziwiać można prawdziwe szklane cuda. Tamtejsze wyroby można nabyć na miejscu, choć ich ceny są zwykle dość wysokie.

Na Bornholm można nocować w dowolny sposób, od kempingów, przez schroniska młodzieżowe, po domki letniskowe wynajmowane jednak na co najmniej 3-4 dni. Ceny są uzależnione od miejsca, a także oferowanego standardu.

Podziel się opinią dotyczącą tej wycieczki