Celem wycieczki samochodem do Chorwacji można uczynić bardzo urokliwy zakątek tego kraju – Zatokę Kvar. Dojazd własny do zatoki położonej pomiędzy półwyspem Istria, a północnym wybrzeżem Chorwacji jest bezproblemowy. Drogę można urozmaicić zatrzymując się w Parku Narodowym Plitvickie Jeziora. Bilety wstępu są dość drogie, ale widoki niezapomniane. Piękno szesnastu jezior połączonych ze sobą urzekającymi wodospadami jest nieocenione i na długo zapada w pamięć.

Wczasy w Zatoce Kvar, to możliwość podróżowania pomiędzy nadbrzeżnymi miastami, m.in. Crikvenica, jak również odwiedzenia licznych, przynależące do zatoki wysp, od słynnej Krk, przez Pag, Rab, aż po Losinj.

Crikvenica jest najbardziej znaną chorwacką miejscowością uzdrowiskową, do której dojazd z Zagrzebia to jedyne 150 km do pokonania autostradą. Miejscowość kusi licznymi sanatoriami i ośrodkami wypoczynkowymi. Położona około 40 km na wschód od Rijeki, wraz z pobliskimi miejscowościami Selce, Novi Vinodolski i Senj, stanowi ważny punkt na turystycznej mapie Chorwacji. Zwiedzanie najlepiej rozpocząć od zachwycającego klasztoru Paulinów, od którego Crikvenica wzięła swoją nazwę. Miasto warto zwiedzać poruszając się na piechotę. Samochód może przydać się przy przejeździe z jednej miejscowości do drugiej.

Novi Vinodolski, to miejsce, które oferuje zaklęty w zabytkach i muzeach powiew chorwackiej historii. Niegdysiejsza siedziba znamienitych rodów, dziś wspaniały kurort kuszący zabytkami. Dla łaknących kąpieli słonecznych wskazane będzie poruszanie się na południe od Crikvenicy w kierunku Dramalj – miejscowości oferującej przepiękne plaże oraz stary drewniany młyn będący cieszącym oko świadectwem chorwackiej tradycji uprawy przepysznych oliwek.

Osoby ceniące aktywny wypoczynek powinny zostawić samochód na parkingu i udać się na 8-kilometrowy spacer przez nadmorską promenadę ciągnącą się pomiędzy Crikvenicą a miejscowościami Selce i Kacjak. Powolny spacer zajmuje około 3 godzin i jest źródłem wielu niezapomnianych wrażeń.

Leżące w zatoce Selce, to wyśmienita miejscowość dla rodzin z dziećmi. W odróżnieniu od tętniącej turystycznym życiem Crikvenicy, Selce pozostają spokojną, rybacka osadą gwarantującą spokojny wypoczynek w bardzo przyjaznej okolicy. Znajdują się tu hotele, kwatery prywatne, oraz dwa duże kempingi. Piękna piaszczysta plaża miejska kusi przebywających w Selce urlopowiczów. To także wyśmienite miejsce na aktywny wypoczynek rowerowy, czy jazdę na łyżworolkach.