Wczasy w Bułgarii z dojazdem własnym to propozycja dla tych, którzy cenią niezależność w doborze wakacyjnych atrakcji oraz piękne dzikie tereny wyżynne. Wycieczka samochodem do Bułgarii, to przede wszystkim wspaniała przygoda połączona z możliwością zwiedzania tych miejsc, które zwykle pomijane są przez komercyjne przewodniki.

Do Bułgarii najlepiej dotrzeć drogą wiodącą przez Słowację, Węgry i Rumunię. Jazda zajmuje blisko dwie doby. Warto po drodze przenocować gdzieś w Rumunii. Ceny są tam niskie, a komfort oferowanych w hotelach pokoi nie odstępuje od europejskiego standardu.

Bułgaria jest krajem, który warto zwiedzać samochodem. Nocleg można zarezerwować w jednym z licznych hoteli, gdzie ceny wahają się od 20 do 100€ za pokój dwuosobowy, w zależności od oferowanego standardu i lokalizacji. Należy spodziewać się, iż im popularniejsza turystycznie miejscowość, w której mieści się dany hotel, tym wyższe ceny usług hotelarskich. Dotyczy to zwłaszcza sezonu. Przy dojeździe własnym, większej liczbie osób oraz dłuższym pobycie warto wynająć willę. Taka kwatera daje nie tylko wyższy komfort, ale także niezależność. Dojazd do większości interesujących z turystycznego punktu widzenia miejsc nie powinien sprawiać kłopotu.

W Bułgarii najbardziej turystycznie kuszące pozostaje wybrzeże Morza Czarnego z pięknymi piaszczystymi plażami ciągnącymi się kilometrami i przejrzyście czystą, ciepłą wodą. Bułgarskie kurorty kuszą spragnionych słońca i morza turystów z całej Europy.

Szczególnie godne polecenia kurorty to Złote Piaski oraz Słoneczny Brzeg. Złote Piaski – drugi co do wielkości bułgarski kurort – znajduje się ok. 17km w kierunku północnym od Warny i oferuje niemalże 100 hoteli, a także liczne wille, kasyna oraz przystań i atrakcyjny park wodny. To doskonałe miejsce na rodzinne wakacje. Słoneczny Brzeg – największy i najbardziej znany kurort Bułgarii  oddalony jest od miejscowości Burgas o około 40 km. Kurort ten oferuje liczne rozrywki przybywającym doń turystom. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się tamtejsze kluby, restauracje, parki rozrywki, jak też zespoły hotelowe z pięknymi basenami. Znajdują się tam również dwa duże Aquaparki.