Miasto uzdrowiskowe

Kudowa Zdrój to miejscowość, którą doceniano już w XVII wieku. Wtedy to rozpoczęto kojarzenie tej miejscowości z powrotem do sił witalnych. W XXI wieku jest to bardzo dobrze rozwinięty kurortu uzdrowiskowy. Mieści się tutaj wiele sanatoriów. Kudowa Zdrój może się poszczycić faktem, iż w tej części Polski posiada najwięcej stałych sanatoriów. Chętnie korzystają z nich osoby starsze, ale nie tylko. Szczerze można powiedzieć, że Kudowa Zdrój zasłużyła na swoją renomę – miasta uzdrowiskowego.

Tanie wycieczki do Czech

Miejscowość jest także atrakcyjna dla osób młodych, ponieważ posiada nowoczesne zaplecze sportowe, a z racji sąsiadowania z Czechami jest dobrym miejscem wypadowym na wycieczki za granicę, chociaż na jeden dzień. Taka opcja wycieczki jest bardzo ekonomiczna a za razem niezwykle kusząca.

Każdemu właścicielowi obiektu noclegowego Davatis.com poleca system wsparcia hotelarstwa. Wzbogać swój obiekt innowacyjnymi rozwiązaniami!

Jakie atrakcje oferuje nam ta malownicza miejscowość?

Aktywny wypoczynek

Kudowa Zdrój charakteryzuje się walorami przyrodniczymi oraz leczniczymi. Aktywny wypoczynek jest tu jak najbardziej mile widziany a miasto jest do tego przygotowane. Występujące tu ścieżki rowerowe, a także szlaki turystyczne sprawiają, że wielu turystów chętnie korzysta z takiej formy odpoczynku. Dla wszystkich osób aktywnych i spragnionych wrażeń dobrą rozrywką będą górskie spływy kajakowe. Jest to rozrywka bardzo popularna wśród młodszych turystów, dla których dreszcz emocji jest jak powietrze…

A co jeżeli nie ma się ochoty ani na wycieczkę rowerową, ani tez na spływ kajakiem? Czy w takim wypadku warto w ogóle odwiedzać to miejsce?

Spokojnie… A może zainteresuje Cię fakt obecności kortów tenisowych oraz boisk, na których możesz wraz z przyjaciółmi rozegrać mecze i wyładować swoją energię. Jeśli natomiast wybierasz się w podróż z dziećmi to dobrą wiadomością okaże się to, że właśnie tutaj znajduje się Park Linowy, Park Rozrywki Rodzinnej, a także skatepark. Tak więc także dla dzieci i młodzieży znajdzie się coś ciekawego!

Kultura

Warto przyjeżdżając do Kudowy zapoznać się z tutejszą kulturą. Tutaj sezon odnoszący się do kultury trwa cały rok! Oferta atrakcji z nią związanych jest bardzo bogata i dotyczy szczególnie miłośników muzyki, sztuk plastycznych i teatru.

Jeśli zainteresowała Cie ta miejscowość, ale czujesz jeszcze niedosyt możesz wejść na oficjalną stronę Kudowy Zdrój i przejrzeć aktualności związane z atrakcjami oferowanymi przez to miasto. Natomiast jeśli podjąłeś już decyzję o tym, że chcesz na własne oczy zobaczyć tę piękną miejscowość, warto abyś zapamiętał, że przy ul. Zdrojowej 44 mieści się Punkt informacji turystycznej. W razie potrzeby możesz się tam udać i dopytać o pozostałe atrakcje.

Hotelarzu masz już dosyć niepewności przy rezerwacjach? Davatis.com w swojej ofercie przewiduje usługę o nazwie rezerwacje potwierdzone kartą dzięki czemu Ty i Twój klient będziecie mieli pewność dokonanej rezerwacji.