Planując pobyt we Włoszech, warto wziąć pod uwagę, jak wiele ma urlopowiczom do zaoferowania Toskania. Dojazd własny gwarantuje wakacyjną przygodę w najlepszym wydaniu oraz możliwość zobaczenia po drodze wielu niezapomnianych zakątków malowniczych Włoch. Wczasy w Toskanii z dojazdem własnym są wygodną opcją dla rodzin oraz kilkuosobowych grup chcących poznać kwintesencję włoskiej prowincji od wewnątrz.

Toskania – region w środkowych Włoszech – kusi wspaniałymi, malowniczymi krajobrazami, winnicami, specyficzną kuchnią regionalną oraz swoim sercem, czyli legendarną Florencją. Jadąc samochodem warto zatrzymać się także w innych toskańskich prowincjach: Sienie, Pizie, czy na wyspach Archipelagu Toskańskiego.

Do Toskanii można dotrzeć przez Czechy i Austrię. Warunki do jazdy są sprzyjające, ponieważ oba kraje mają wysoko rozwinięte sieci płatnych autostrad. Można przejechać także przez Niemcy kierując się na Lipsk, Norymbergię, Monachium, a następnie Insbruck. Jazda jednym samochodem w kilka osób niweluje koszty samej podróży. Z granicy dotrzeć można już bezpośrednio do Włoch, od północnej, alpejskiej strony. Okolice są bardzo urokliwe, zaś sama jazda nie jest męcząco jednostajna. Po drodze zwiedzić można Wenecję, oraz Bolonię, bądź autostradą „Del Sole” dotrzeć bezpośrednio do Florencji.

Leżąca nad rzeką Arno Piza budzi podziw za sprawą słynnej krzywej wierzy i niepowtarzalnej włoskiej atmosfery. Liczne stragany i knajpki zachęcają do miłego spędzania czasu. Dla miłośników architektonicznych pereł miejscem wymarzonym będzie zdecydowanie Siena z mnóstwem dobrze zachowanych budowli z okresu średniowiecza. Z Sieny można też łatwo wybrać się samochodem do Livorno, Rzymu lub pobliskiej, wspomnianej już Pizy.

Niepowtarzalnym miejscem pozostają wyspy toskańskie: Elba, Montecristo oraz Gorgona. Bardzo dobre połączenia promowe oraz wysoko rozwinięta infrastruktura turystyczna sprzyjają wakacyjnemu odpoczynkowi w tych właśnie okolicach.