Wybierając się na Słowację samochodem, warto pokierować się do leżącego nad Dunajem, w pobliżu granicy słowacko-węgierskiej Sturova. Miasto położone jest na lewym brzegu Dunaju, na południowo-wschodnim skraju Niziny Naddunajskiej.

Dojazd samochodem do Sturova jest prosty, zaś poruszanie się autem po okolicy jest bardzo praktycznym pomysłem, zwłaszcza dla decydujących się na kilkudniowy wypad rodzinny. Należy jednak pamiętać o przestrzeganiu obostrzeń dotyczących dopuszczalnej prędkości. Słowacka policja potrafi karać dość wysokimi mandatami.

To właśnie w Sturovie znajduje się bardzo popularne wśród przyjezdnych kąpielisko termalne oraz połączony z nim nowoczesny kompleks rekreacyjny. W sezonie letnim staje się on prawdziwym rajem rodzinnej zabawy i beztroskiego relaksu z dużą ilością atrakcji zwłaszcza dla najmłodszych. Prawdziwym rarytasem jest tu ogromny basen „Laguna” w kształcie zatoki morskiej, z dużymi sztucznie wywoływanymi falami. Pogoda zwykle dopisuje, Sturovo położone jest bowiem w najcieplejszym regionie Słowacji. W samym mieście nawet wiatru doświadcza się bardzo rzadko. Z kolei bliskość rzek Dunaj, Hron i Ipeľ oraz rozbudowana sieć zbiorników wodnych wpływa  na specyficzny, niemalże uzdrowiskowy mikroklimat okolic. Wczasy w Sturovie, to pomysł na niezapomniany pobyt na Słowacji.

Sturovo odznacza się malowniczym położeniem. Poruszając się na północny-wschód od samego miasta dotrzeć można do wulkanicznych skał Kováčovských kopców. Najwyższy szczyt o nazwie Burda liczy 395 m wysokości. Na północny-zachód od miasta znajduje się przepiękny rezerwat przyrody Vŕšok , jak również warte zobaczenia obszary uprawy winnej latorośli – Štúrovčanov.

Sturovo jest doskonałym miejscem na spędzanie czasu na aktywności fizycznej, wśród naturalnej słowackiej przyrody. Okolice sprzyjają jeździe na rowerze i spacerom, zaś świeże powietrze i piękno naturalnej przyrody czynią wszelką aktywność niezapomnianą przyjemnością wakacyjną. Dojazd własny samochodem daje możliwość zabrania ze sobą rowerów oraz wyruszenia właściwie z dowolnego miejsca.

Sturovo oferuje bardzo bogata bazę noclegową. W razie niemożności znalezienia miejsca noclegowego w samym Sturovie, można podjechać samochodem do okolicznych miejscowości Komarno,  czy Želiezovce, w których łatwiej o nocleg, atmosfera jest nieco spokojniejsza, a ceny są sporo niższe ze względu na mniejsze znaczenie turystyczne tych miejscowości.