Nie od dziś wiadomo, że po stanie włosów można poznać stan zdrowia człowieka. Niestety, zła dieta, brak witamin i składników mineralnych, stres, zmęczenie i choroby bardzo szybko odbijają się na ich stanie. Przez to włosy mogą zacząć wypadać garściami. Co wtedy robić?
Oprócz wyeliminowania prawdziwego źródła problemu, jakim może być choroba, stres lub niedobory substancji odżywczych, warto wzmocnić same włosy odpowiednimi środkami, aby szybko odzyskały piękny i zdrowy wygląd.
Środki na porost włosów mogą przyjmować różną formę ? suplementów diety bądź leków, odżywek, masek, toników i szamponów. Suplementy i leki zawierają specjalnie dobrane aminokwasy, witaminy, mikroelementy i naturalne wyciągi, które od środka wzmocnią włosy, ograniczą wypadanie i pobudzą porost nowych. Odżywki, maski i toniki odżywią skórę i włosy od zewnątrz, chroniąc je przez czynnikami zewnętrznymi takimi jak wysoka temperatura czy słońce, a używany często szampon będzie doskonałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji.