Dla odwiedzających Niemcy turystów, Rugia, to bardzo ważny ośrodek wypoczynkowy. Leżąca w południowo-zachodniej części Bałtyku największa wyspa Niemiec, to cel wypraw wielu urlopowiczów, tak z krajów zachodniej, jak i wschodniej Europy. Rugia, to na dobrą sprawę archipelag wielu pomniejszych wysepek, który kusi urokliwością i nieskazitelnymi kąpieliskami o bardzo wysokiej jakości. Plaże Rugii ciągną się kilometrami, zaś roślinność nadmorska oraz białe, kredowe wybrzeża klifowe nadają temu miejscu niesamowity klimat. Najbardziej znaną skałą kredową jest liczący 118 metrów wysokości Königstuhl na półwyspie Jasmund. Jego wielkość robi niesamowite wrażenie i idealnie wpisuje się w malowniczy krajobraz miejsca.

 

Na Rugię bez problemu dojechać można samochodem. Wyspa połączona jest bowiem z wybrzeżem Morza Bałtyckiego potężnym mostem mającym ponad 4 km długości, ciągnącym się ponad cieśniną leżącą na poziomie miasta Stralsund. W związku z tym, Rugia z dojazdem własnym jest bardzo dobrym pomysłem na wakacje.

Nocleg na Rugii w sezonie wakacyjnym znacznie lepiej jest zarezerwować przed przyjazdem. Co roku odwiedzają wyspę rzesze turystów, zatem zabezpieczenie noclegu jest zasadniczą kwestią. Warto pamiętać, że im atrakcyjniejszy region Rugii wybierzemy, tym cena, jaką będziemy musieli ponieść za kwaterę będzie wyższa.

Rugia, to miejsce doskonałe pod względem zapewniania możliwości aktywnego spędzania czasu. Można tam jeździć na rowerze po licznych ścieżkach wiodących przez najpiękniejsze tereny, jak również uprawiać sporty wodne, od żeglowania przez windsurfing po turkusowych wodach Bałtyku. Rugia samochodem, to z kolei niezapomniane widoki i możliwość poznania wielu interesujących miejsc.

Wyspa oferuje także charakterystyczną kolejkę wąskotorową Rasender Roland łącząca większość ważniejszych kąpielisk i innych atrakcji turystycznych. Przejazd kolejką, to doskonała atrakcja dla rodzin spędzających wakacje na wyspie z dziećmi. Droga kolejki wiedzie z Lauterbach, przez Putbus i Binz, aż do Göhren. Mijane tereny są malownicze i niepowtarzalne.

Dla ceniących wędrówki piesze, niezapomnianym przeżyciem mogą być ciągnące się przez około 2 kilometry pola krzemieni w rezerwacie Feuersteinfelder, okolice malowniczego zamku myśliwskiego Granitz, lub dawna rezydencja książęca Putbus.