Podkarpacki Region Turystyczny jest obszarem składającym się z wyjątkowych walorów krajobrazowo – przyrodniczych. Tereny podgórskie i górskie cieszą się niezwykłą sympatią i zainteresowaniem turystów, a zasobne źródła wód leczniczych oraz mineralnych przyciągają rzesze kuracjuszy.

Województwo podkarpackie zostało utworzone w 1999 r. Region ten uznaje się za słabiej zaludniony, a ludność rozmieszczona jest  nierównomiernie. Powiatem, który wyróżnia się największą gęstością zaludnienia jest powiat łańcucki, zaś powiat bieszczadzki charakteryzuje najsłabsze zaludnienie. W tym rejonie flora i fauna są unikalne i bardzo bogate. Zróżnicowany obraz natury dostrzec można także w mnogości lasów i zabytków kultury materialnej. Cechą charakterystyczną tego regionu są dwa parki narodowe: Bieszczadzki i Magurski. To one wraz z wieloma rezerwatami nadają wysoką rangę temu regionowi pod względem turystycznym. Siłą i bogactwem tego województwa jest sama natura, czasem dzika i niczym nie zmącona… To przyciąga każdego kto wśród gór, lasów i strumieni szuka wytchnienia. Warunki środowiskowe tego regionu są niezwykłe, bardzo sprzyjające turystyce, jednak przez wielu uważane ze nie wykorzystywane należycie pod względem jej rozwinięcia. Tak naprawdę wyłącznie powiat: krośnieński, bieszczadzki, jasielski i sanocki są najlepiej rozwinięte pod względem infrastruktury turystycznej. Tak więc naturalne walory sprzyjające turystyce miejskiej, kulturowej, rekreacyjnej i biznesowej są wykorzystywane w niewielkim stopniu. Aby poprawić obecną sytuacje niezbędna jest modernizacja infrastruktury turystycznej rozumianej bardzo szeroko.

Bez lęku można powiedzieć, że każdy turysta z najdzie w tym rejonie coś dla siebie: leśne ostępy czy też przyrodę – zupełnie nieokiełznaną, dziką lub też budowle z czasów średniowiecza, a nawet ślady wojen. Najciekawszymi miejscami obszaru podkarpackiego są Bieszczady, Beskid Niski, Kotlina Sandomierska, Podgórze Przemyskie, Podgórze Strzyżowsko – Dynowskie, a także Rzeszów. Wiele tu turystycznych atrakcji o różnorodnej charakterystyce tj. szlaki, spływy tratwami, wycieczki, kolejki, cerkwie i klasztory, średniowieczne zabytki.

Drogi Czytelniku współczesne życie pełne jest pośpiechu, a czasem trosk i kłopotów. Polecamy Ci ten region turystyczny, który poprzez swoje walory krajobrazowo – przyrodnicze pomaga odzyskać równowagę psychiczną i fizyczną każdemu, kto tu przyjeżdża.

Jeżeli szukasz noclegu, to warto skorzystać z system rezerwacji Candybeds.com prezentującego oferty noclegów zarówno hoteli jak i innych obiektów noclegowych. System rezerwacji online to wygodne rozwiązanie dla każdego podróżnika i turysty.

Regeneracja sił, doskonały wypoczynek jest gwarantowany w podkarpackim regionie turystycznym! Skorzystaj i Ty drogi Czytelniku!