Olsztyn, jak każdy wie, jest stolicą województwa warmińsko-mazurskiego i charakteryzuje się licznymi zabytkami, które zachęcają do tego, aby wybrać się do tego miasta i poznać je bliżej.

Atrakcje

Różnorodne atrakcje Olsztyna takie jak np. szlaki turystyczne, muzea czy krajobraz lasu miejskiego, rzek, a także rezerwatów i Muzeum Przyrody, dają turystom możliwość szerokiego wyboru. A przecież tym właśnie powinno się charakteryzować ciekawe miejsce – wieloma zakątkami godnymi zwiedzenia.

Zabytki i piękno architektury

Spośród tych miejsc, z których słynie Olsztyn na pierwszym planie jest Zamek, a raczej jego ruiny. Z daleka wygląda dość niepozornie, natomiast kiedy spojrzy się z góry – ponieważ ruiny te znajdują się na skalistym wzniesieniu – krajobraz roztaczający się z Zamku jest po prostu piękny.

W czasach średniowiecza miastom dokładało wszelkich starań aby być miejscem bezpiecznym dla swych mieszkańców. Dlatego właśnie obecnie turyści mogą podziwiać zabytki, które przypominają o funkcji obronnej miasta. Jeżeli tego typu rzeczy są dla Ciebie interesujące to osłaniająca od strony północnej Brama Górna z pewnością także wzbudzi Twoje zainteresowanie. Dla miłośników architektury będzie to swoistego rodzaju „uczta dla oczu”.

Planetarium Astronomiczne

Z rzeczy, które nie są związane z architekturą, lecz z pewnością w niejednym turyście wzbudzą zainteresowanie to Planetarium i Obserwatorium. Przy ul. Piłsudskiego 38 znajduje się Planetarium Astronomiczne zdolne pomieścić aż 200 osób, które dzięki nowoczesnemu sprzętowi oraz kopule o średnicy 15 m mogą obserwować fascynujące zjawiska astronomiczne. Na terenie tego obiektu, specjalnie z myślą o tych, którzy złaknieni są wiedzy z zakresu fizyki i astronomii powstała biblioteka tradycyjna oraz Biblioteka Multimedialna o ciekawej nazwie „Planeta 11”.

Noclegi i gastronomia

Drogi Turysto jeśli te kilka opisanych atrakcji sprawiło, że naprawdę chciałbyś się kiedyś wybrać do Olsztyna to dodatkową zachętą może dla Ciebie być fakt funkcjonowania w tym mieście Pensjonatów, kwater prywatnych a także Schroniska Młodzieżowego. Olsztyn posiada także hotele tak więc w tej kwestii miasto również jest dobrze przygotowane na przyjęcie gości z innych stron Polski i świata. Hotelarzu jeśli chcesz aby o Twoim obiekcie noclegowym dowiedziało się jak najwięcej osób to może zainteresuje Cię promocja hotelu w Internecie. Kliknij i dowiedz się więcej.

Gdy zgłodniejesz lub przyjdzie Ci ochota na coś dobrego tutejsze kawiarenki, restauracje z pewnością nie zawiodą i zapewnią doskonałe wrażenia smakowe.