St. Moritz położone nad malowniczym alpejskim jeziorem na wysokości niemal 2000 m.n.p.m., w dolinie Engadine w szwajcarskim kantonie Gryzonia, to miejsce niemalże legendarne. Znany ośrodek sportów zimowych i modny kurort narciarski oferuje wiele atrakcji turystom decydującym się na wyjazd w okolice wschodniej Szwajcarii. Wczasy w St.Moritz, to niepowtarzalna okazja do odpoczynku w szwajcarskim stylu.

Do słynnej miejscowości można bez problemu dojechać samochodem.  Decydujących się na dojazd własny do St.Moritz czeka jednak ponad 1000 km jazdy m.in. przez Czechy i Austrię. Wyjechać można z Cieszyna kierując się na Olomouc. Następnie, autostradą przez Brno oraz Mikulov w kierunku Wiednia. Najlepsze połączenia wiodą dalej przez Linz, Salzburg oraz Innsbruck. Po zjechaniu na Landeck należy kierować się na St. Moritz poprzez Zernez.

Atrakcyjna droga wiedzie także przez Pragę, Plzen i Monachium w stronę Innsbrucku, skąd dalej można podążyć już bezpośrednio na St.Moritz. Dojazd samochodem daje tu wiele możliwości. O ile podróżnych nie ogranicza czas, od trudów podróży odpocząć można spacerując po malowniczej Pradze lub zwiedzając centrum Monachium.

Szwajcarski kurort St.Moritz oferuje bogatą bazę hotelową, liczne parkingi i inne udogodnienia dla podróżujących samochodami. Należy się jednak liczyć z dość wysokimi cenami noclegów oraz dość kosztowną ofertą restauratorów. Dojazd samochodem oferuje jednak możliwość nocowania w pobliskich miejscowościach takich, jak Celerina, czy Samedan, gdzie ceny są o wiele niższe.

St. Moritz  kusi przyjezdnych piękną słoneczną pogodą, wielokilometrowymi trasami narciarskimi oraz cudownymi widokami. Położenie St.Moritz gwarantuje ponad 300 słonecznych dni w roku oraz wyśmienite zaśnieżenie tras narciarskich. Dodatkową atrakcją jest kursujący pomiędzy St.Moritz a Zermatt Ekspres Lodowcowy. Trasa obfituje w zapierające dech w piersiach widoki esencjonalne dla wschodniej Szwajcarii.