Niemcy z dojazdem własnym, to znakomity pomysł na wakacje. Bezpośrednia bliskość położenia Niemiec w stosunku do Polski oraz ich różnorodność geograficzna, jak również architektoniczna, a także bardzo dobre drogi, to czynniki sprzyjające wybieraniu tego kraju, jako miejsca na niezapomniane wakacje.

Ceny są wysokie, co dotyczy tak przejazdów autostradami, jak noclegów i kosztów utrzymania na miejscu, ale wrażenia – niezapomniane. Niemcy kuszą miastami, w których znajdują się legendarne wręcz zabytki, jak też wyśmienitymi terenami rekreacyjnymi, krajobrazowymi oraz licznymi ośrodkami sportów zimowych.

 

Jadąc do Niemiec warto zadbać o stan techniczny auta i stosować się do panujących przepisów. Mandaty są zwykle bardzo wysokie, zaś policja niemiecka niezwykle skrupulatna. W koszty podróży należy wliczyć także opłaty za przejazdy drogami komercyjnymi.

Niemcy samochodem, to idealne rozwiązanie na rodzinny wyjazd. Auto daje poczucie niezależności i możliwość dotarcia do miejsc, których nie obejmuje zakres przewodników, a które są naprawdę warte poznania, a nawet dłuższego w nich pobytu.

W Niemczech warto poznać największe miasta i ich najdonioślejsze zabytki, od Berlina przez Frankfurt, aż do słynnego Monachium. Warto zatrzymać się także w nieco mniejszych, ale wspaniałych miastach, jak Lipsk, czy Essen.

Będąc w Niemczech warto wybrać się do Bawarii. Piękne tereny, zapadające w pamięć krajobrazy i bajeczne zamki Ludwika II stanowią kwintesencję tego malowniczego landu. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Od zabytków, po dziewiczą przyrodę. Zimą Bawaria staje się rajem dla narciarzy w związku z doskonałymi ośrodkami sportów zimowych.

Dla spragnionych ruchu na świeżym powietrzu, w otoczeniu zachwycających okolic, najlepszym pomysłem na wakacyjne Niemcy pozostaje Jezioro Bodeńskie leżące na pograniczu ze Szwajcarią i Austrią. Liczne, malownicze wyspy, niezwykłe położenie samego jeziora w otoczeniu górskiego krajobrazu oraz możliwość przemieszczania się jego linią brzegową na rowerze, czyni je celem wielu podróżników oczekujących od wakacji czegoś więcej, jak tylko zwiedzania zabytków miejskich.

Z turystycznego punktu widzenia interesująca jest także Rugia – największa niemiecka wyspa będąca znanym i cenionym ośrodkiem wakacyjnym.