Rzucanie jest naturalnym odruchem człowieka. Dlatego też różnego rodzaju rzuty należą do dyscyplin lekkoatletycznych. Bo lekka atletyka to sport, który na takich ruchach się opiera, nadając im po prostu nowy wymiar. Rzucamy nie po to, aby przeżyć, ale po to, aby sprawdzić samych siebie. Zobaczyć, jak daleko jesteśmy w stanie rzucić poszczególnymi przedmiotami.

A czym rzucają sportowcy? W lekkiej atletyce możemy wyróżnić cztery przedmioty, którymi rzucamy. Są to młot, oszczep, kula (choć tą raczej mówimy, że pchamy) oraz dysk. Każdy z tych przedmiotów wymaga od zawodnika zupełnie innego technicznego i siłowego przygotowania. Ktoś może być mistrzem w rzucie młotem, a w rzucaniu oszczepem może być bardzo słaby.

A jak prezentują się polscy zawodnicy? W tych kategoriach sportowych, bardzo technicznych, mamy mnóstwo cudownych osiągnięć, w tym wiele tytułów mistrzów olimpijskich. To z pewnością znak, że w Polsce mamy świetnych trenerów, którzy po prostu potrafią wykorzystać potencjał sportowców.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.