Będąc we Francji zdecydowanie warto odwiedzić Korsykę. Dojazd własny to wyśmienita propozycja dla osób szukających prawdziwej wakacyjnej przygody. Położona na Morzu Śródziemnym wyspa kusi idealnym klimatem i ciekawym górzystym terytorium. Dzikość przyrody właściwie nietkniętej przez człowieka, krajobrazy obejmujące góry i tereny leśne oraz obecność urokliwych piaszczystych plaż, z których podziwiać można ośnieżone szczyty gór, to gratka dla szukających odetchnienia od wielkomiejskiego zgiełku. Wczasy na Korsyce, to idealne rozwiązanie dla szukających spokoju i relaksu głównie na łonie natury.

Po Korsyce poruszać się można na dalsze odległości niemalże tylko za pomocą samochodu, zatem dojazd własny jest tu wręcz wskazany. Dotarcie na samą Korsykę nie jest zasadniczo problematyczne. Jedyną drogą dostania się na wyspę jest przeprawa promowa odbywająca się z różnych portów francuskich (Marsylia, Tulon, Nicea), lub włoskich (Livorno, Savona). Połączenia promowe są regularne. Promy dopływają do głównych portów korsykańskich: Calvi, Bastia, czy też Ajaccio. Ceny biletów za przeprawę są znośne, podobnie jak ceny noclegów już na miejscu. Dobrze rozbudowana baza noclegowa jest gwarantem na to, że znajdzie się coś na każdą kieszeń. Istnieją możliwości kempingu. To bardzo dobra opcja dla decydujących się na dojazd własny. Korsyka oferuje również bardzo smaczną kuchnię oraz, w razie potrzeby, pomoc przyjaznych mieszkańców.

Wyspa jest wewnętrznie podzielona na dwa francuskie departamenty: Corse-du-Sud oraz Haute-Corse. Do pierwszego departamentu zalicza się miasta położone na południu wyspy, a więc: Ajaccio, Bonifacio, czy Porto Vecchio. Drugi depratemanet obejmuje osady północne: Bastię, będącą atrakcją turystyczna ze względu na piękne plaże, Calvi z XV-wieczną cytadelą i elitarnym regimentem Legii Cudzoziemskiej, oraz Corte, czy Saint Florent.

Do licznych atrakcji, jakie oferuje przyjezdnym Korsyka należą: Pustynia Agriates, Rezerwat Przyrodniczy Scandola, wykopaliska Filitosa i Aleria, klify w miejscowości Bonifacio, szczyt Monte Cinto, czy też zapierające dech w piersiach skały Les Calanches w Piana. Te ostatnie stanowią wyśmienite dopełnienie charakteru przyrodniczego całej Korsyki widzianej z perspektywy jazdy samochodem. Wyśmienite drogi pośród skalnych nawisów i dolin to obiecująca propozycja dla każdego podróżnika. Po drodze zatrzymywać się można w dowolnych miejscach podziwiając zniewalające dzieła natury.