Każdy chciałby dysponować nieograniczonym budżetem, jednak większość ludzi zarabia na tyle niewielkie pieniądze, że musi dokładnie zastanawiać się nad każdym swoim zakupem. Ci, których możliwości finansowe są naprawdę ograniczone, potrzebują przeważnie jak najtańszych, wakacyjnych noclegów. A gdzie je odnajdą, jeśli zamierzają wypoczywać w górach?

Prawdopodobnie tacy ludzie od razu będą mogli odrzucić możliwość spania w pokojach hotelowych. Zazwyczaj taki Hotel w górach jest drogi, a gdy chciałoby się w nim spać z całą rodziną, kompletnie by się to nie opłacało. Lepiej zatem zanocować w mniejszym od niego pensjonacie czy równie przytulnej kwaterze prywatnej. Większe rodziny bądź zorganizowane grupy mogą też pomyśleć o wspólnym wynajęciu dużego domku letniskowego. W nim za jedną noc płaci się zazwyczaj mniej niż dwieście złotych.

Ważny jest też moment szukania noclegu. Im wcześniej się go bowiem zarezerwuje, tym na niższą jego cenę będzie można liczyć. Dzięki temu każdemu zostanie więcej pieniędzy na wakacyjne rozrywki.