Nie ulega wątpliwości, że Polacy bardzo chętnie wyjeżdżają na zagraniczne wakacje. Co może być powodem tego, że jednak od polskiego morza i gór wolimy wybierać inne kraje i miejsca? Przede wszystkim główną rolę gra tutaj ciekawość. Chcemy poznawać to, co jest nam nieznane.

Zawsze bardziej będzie nas bowiem fascynowała pewna odmienność każdego z krajów, do których się wybieramy chociażby były to tylko Niemcy, Słowacja czy też Czechy. Każda wycieczka poza granice naszego kraju jest bowiem wniknięciem w obcą nam jednak kulturę, nawet jeżeli są to nasi sąsiedzi. Każdy naród cechuje jednak inna mentalność i co najważniejsze kultura. Drugim z powodów może być to, że wakacje w Polsce możemy uznawać jako mało prestiżowe. Przed znajomymi także lepiej nam jest się pochwalić, że byliśmy w Tunezji lub też Francji niż w Tatrach. Brzmi to bardziej ekskluzywnie i podnosi nasz status. Stać nas bowiem na wakacje w obcym kraju. Bardzo wiele osób skuszonych zostaje poprzez czyste wody, którymi możemy się cieszyć odwiedzając obce kraje. W szczególności te położone nad Morzem Śródziemnym.

Na wyspach z kolei zachwyca nas odmienna od naszej roślinność i przepiękne niespotykane nigdzie indziej widoki. Wszystko to sprawia, że chętnie wybieramy się na wakacje za granicę. Pomaga temu także fakt, że zagraniczne wycieczki są coraz tańsze. Z pewnością więc w tej kwestii nic się nie zmieni i nadal będziemy często wyjeżdżać na zagraniczne wojaże.