Do Davos położonego we wschodniej Szwajcarii dotrzeć można bez problemu samochodem. Decydujących się na narciarskie wczasy w Davos z dojazdem własnym może ucieszyć przedostanie się z Zurychu do Chur, a następnie do Davos. Drogi są sprzyjające, zaś alpejskie widoki cieszą oczy.

Wczasy w Davos oferują liczne szlaki zjazdowe oraz wyśmienite trasy pod narciarstwo biegowe. Ponad 300 km różnorodnych, ale w pełni zagospodarowanych tras jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wybrednych wczasowiczów. Dla osób nie jeżdżących na nartach pozostaje 120 km świetnie oznakowanych tras turystycznych. Widoki są niezapomniane a okolice przepiękne. Przyroda alpejska w okresie wiosennym i letnio-jesiennym jest tam niezwykle bogata.

Davos, podobnie jak inne kurorty we wschodniej Szwajcarii posiada bardzo mocno rozwiniętą bazę noclegową. Ceny są wysokie, ale dla wczasowiczów przybywających do Davos samochodem, nie powinny być problemem noclegi w nieco mniej charakterystycznych, co nie oznacza, że mniej urokliwych pobliskich miejscowościach.        Przebywając w Davos, warto wybrać się do alpejskiego ogrodu botanicznego Schatzalp, jak również pozwiedzać okolice. Urokliwość alpejskich łąk, piękno ośnieżonych szczytów, to tylko niektóre z atrakcji czekających na wczasowiczów przyjeżdżających licznie do Davos, nie tylko w celu spędzania czasu na jeździe na nartach.

Poruszanie się samochodem nie jest problematyczne, zaś większość miejsc wartych zobaczenia posiada dobry dojazd. Sieć parkingów jest rozwinięta, podobnie jak dostępność knajpek, w których można spróbować regionalnych, szwajcarskich specjałów w przyjemnym otoczeniu.

Będąc w Davos warto wybrać się do muzeum sportów zimowych oddalonego o kilka kilometrów od ścisłego centrum miasta. To propozycja dla zainteresowanych między innymi historią zmagań olimpijskich. Dla zainteresowanych sztuką współczesną wielką atrakcją pozostaje także muzeum Ernsta Kirchnera, znanego niemieckiego ekspresjonisty.