Na wakacje w Niemczech warto wybrać się własnym samochodem. Bawaria zajmująca południowo-wschodni rejon Niemiec kusi turystów z całej Europy. Obszar ten jest nie tylko malowniczy pod względem geograficznym i krajobrazowym, ale także zachęca bogactwem miast i miasteczek z niezliczoną ilością zabytków i miejsc o bardzo dużym znaczeniu turystycznym i kulturowym. Uważa się często, że jest to najpiękniejszy z niemieckich landów. Biorąc pod uwagę całą jego charakterystykę, trudno polemizować z tą opinią. Poruszanie się po Niemczech nie sprawia problemu. Rozwinięta sieć autostrad pozwala dojechać do głównych miast poszczególnych landów bardzo szybko i bez większych trudności. Dalszą podróż można kontynuować drogami lokalnymi w pełni korzystając z uroków niezależności w podróży. Bawaria z dojazdem, to pomysł na bardzo oryginalne wakacje.

 

Stolicą Bawarii jest Monachium, jedno z najbardziej znanych miast niemieckich. Inne ważne miasta bawarskie, to Norymberga, Augsburg, Ratyzbona, czy Würzburg. Każde z miast ma do zaoferowania bogatą ofertę zabytków i miejsc, które po prostu warto zobaczyć. Przykładem może być choćby Pałac Biskupi w Würzburgu stanowiący jeden z piękniejszych przykładów barokowej architektury Europy. Monumentalna budowla otoczona nieskazitelnym ogrodem jest prawdziwym „niemieckim Wersalem”, który podziwiany jest rokrocznie przez miliony odwiedzających bawarskie tereny turystów. Na spragnionych spokoju i odpoczynku w otoczeniu natury czeka monachijski Ogród Angielski będący jednym z największych światowych parków śródmiejskich. Można tam odpocząć i nasycić się wspaniałymi widokami. W Monachium warto też zwiedzić Kościół Najświętszej Marii Panny stanowiący wizytówkę i prawdziwą dumę miasta.

Na szczególną uwagę wybierających się samochodem do Bawarii zasługują bajkowe, wręcz odrealnione w swej niebywałej piękności słynne zamki Ludwika II, od będącego symbolem Bawarii Neuschwanstein przez cudowny pałac Linderhof położony na południowym zachodzie Bawarii.

Na spragnionych wrażeń czekają Bawarskie Alpy z najwyższym szczytem Zugspitze liczącym 2962 m n.p.m. W okresie letnim Alpy są miejscem, które zachwyca głębią prawdziwego górskiego krajobrazu, zaś zimą zamieniają się w prawdziwy raj dla narciarzy. Tym bardziej, że to właśnie w Bawarii mieszczą się znane ośrodki sportów zimowych: Garmisch-Partenkirchen, Berchtesgaden oraz Oberstdorf. Bawaria z dojazdem własnym daje możliwość odwiedzenia wszystkich trzech ośrodków podczas jednego pobytu.