Zelandia – wczasy z dojazdem własnym

Kategoria wycieczki: Dania

Wybierając się na wakacje w Danii, warto zwiedzić tamtejsze wyspy. Zelandia jest obok Bornholmu jedną z największych atrakcji turystycznych Danii. Zelandia z dojazdem własnym, to z kolei znakomite rozwiązanie na spędzenie urlopu pośród urzekających krajobrazów i pięknych, piaszczystych plaż. Zelandia samochodem, to wspaniały pomysł na niezapomniane wakacje. Na Zelandię bez problemu można dostać się promem z największych polskich miast portowych (Kołobrzeg, Gdańsk). Na miejscu czekają na wczasowiczów bardzo dobre drogi, za pomocą których można poznać praktycznie całą wyspę. Zelandia oferuje urokliwe, nie zatłoczone miasta, jak również wiele atrakcji turystycznych. Warto zabrać rowery. Kolarska kultura skandynawska jest bardzo wysoka, zaś Zelandia, to wyśmienite ścieżki rowerowe i piękne tereny do pokonywania jednośladem.

Na Zelandii warto zapoznać się z tamtejszymi zamkami oraz przejechać przez most, którym Zelandia połączona jest z Fionią. Jest to drugi, co do wielkości most wiszący świata. Przejazd nim własnym samochodem z miasta Korsor na Fionię może na długo pozostać w pamięci. Zelandia, to także piękne okolice Skelskor, gdzie podziwiać można słynny zamek Holsteinborg, w którym swoje bajki tworzył Chans Christian Andersen. Rejon ten, to także przepiękne nadbrzeże z malowniczymi, piaszczystymi plażami, liczne zatoki i miejsca będące rajem dla wielbicieli windsurfingu i kiteboardingu.

Dla miłośników historii, Zelandia oferuje możliwość zobaczenia zamku wikingów Trelleborg oraz wraków wikińskich statków w Roskilde. Atrakcją jest możliwość przepłynięcia się repliką łodzi wikingów, a nawet sprawdzenia się przy jej potężnych wiosłach.

Zelandia oferuje bardzo bogatą bazę noclegową, od hoteli w europejskim standardzie, przez mnogość domków letniskowych, po bardzo dobrze wyposażone kempingi. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dla poszukujących czegoś nietypowego idealnym rozwiązaniem jest możliwość zatrzymywania się po drodze w charakterystycznych duńskich zajazdach wiejskich. Zwykle malowniczo usytuowane, oferują przyjezdnym niepowtarzalną atmosferę, gdzie jedząc i pijąc można poznawać kwintesencję duńskiej kultury i gościnności.

Zelandia, to także liczne ośrodki wczasowo-wypoczynkowe, gdzie sezon trwa właściwie cały rok. Centra wypoczynkowe, gdzie można zatrzymać się z rodziną stają się coraz popularniejszymi miejscami na spędzenie urlopu.

Podziel się opinią dotyczącą tej wycieczki