Wyspy duńskie samochodem

Kategoria wycieczki: Dania

Dla ceniących spokój i niepowtarzalność wakacyjnych wyjazdów, wyśmienitym pomysłem będzie dojazd własny na Wyspy Duńskie. Samochodem bardzo łatwo się na nie dostać. Wystarczy skorzystać z jednego z licznych połączeń promowych pomiędzy Polską a Danią.

Wyspy Duńskie to przede wszystkim wspaniałe tereny zielone, przepiękne białe skały wapienne kontrastujące z błękitnymi wodami południowego Bałtyku i liczne piaszczyste plaże, których czystość zachwyca i zachęca do spędzenia wielu niepowtarzalnych chwil. Jest to idealne miejsce na zorganizowane na własną rękę wczasy z dojazdem. Wyspy Duńskie znajdują się bardzo blisko terytorium Polski (około 2 godzin przeprawy promem), więc koszt samego dotarcia na miejsce nie jest duży, zaś posiadanie samochodu zwiększa możliwości zwiedzenia wielu bardzo ciekawych miejsc. Duńskie wyspy są dobrze zagospodarowane turystycznie, więc znalezienie odpowiedniego noclegu nie powinno nastręczać trudności.

Warto zwiedzić trzy popularne Wyspy Duńskie: Lolland, Falster oraz Mon. Wyspa Lolland, to przede wszystkim mnogość atrakcji dla rodzin z dziećmi. Najsłynniejszy w Europie Park Safari Knuthenborg na Lolland, to miejsce, które powinien odwiedzić każdy, kto przybywa na wyspę. Do Parku można wjechać własnym samochodem, by w ten sposób móc bezpiecznie podziwiać liczne gatunki egzotycznych zwierząt, od tygrysów, przez żyrafy, aż po zebry i nosorożce. Na Lolland można poczuć się jak na prawdziwym afrykańskim safari.

Wyspa Falster kusi średniowieczną osadą Nykobing, które stanowi niemalże idealne odwzorowanie średniowiecznej wsi. Można tu podziwiać kowali i średniowiecznych szewców podczas wykonywania ich pracy, czy też rycerzy, którzy przygotowują się do turnieju. Na miejscu można spróbować średniowiecznych potraw gotowanych w tradycyjny sposób, jak również nabyć gustowne rękodzieło wykonywane w samej osadzie przez pasjonatów kultury i sztuki wieków średnich, co może stać się niepowtarzalną pamiątką z wakacji.

Będąc na Mon należy zobaczyć Mons Klint, czyli najwyższe klify kredowe nabrzeża Bałtyku. Ich widok na długo pozostaje w pamięci. Nieopodal znajduje się przepiękny park Liselund, gdzie podziwiać można bajkowy pałac, w którym przez długi czas przebywał Chans Christian Andersen pisząc swoje słynne na całym świecie bajki.

Podziel się opinią dotyczącą tej wycieczki