Jedną z form wycieczek turystycznych, a właściwie z konkretną formą wyżywienia, są wakacje all inclusive. Jeżeli chcemy napoje i wszystkie posiłki oraz przekąski mieć w cenie, powinniśmy przy wyszukiwaniu ofert na stronie biura podróży, wybrać tą formę wyjazdu. W all inclusive wchodzą śniadania, obiady i kolacje w formie szwedzkiego stołu. Możemy wybierać spośród wielu dostępnych potraw, a także zjeść deser czy podwieczorek.

Oprócz posiłków głównych, dostępne są również przekąski między śniadaniem i obiadem oraz obiadem i kolacją. Napoje bezalkoholowe i alkoholowe dostępne są w określonych godzinach, na przykład od siódmej rano do dwunastej w nocy. Zaliczają się do nich soki, napoje gazowane, woda, kawa, herbata, lokalne napoje alkoholowe. W nocy mamy darmowy dostęp do wody w pokoju lub możemy skorzystać z pokojowego mini – barku. Musimy pamiętać, że mini – barek w opcji all inclusive jest zawsze płatny.

Przy wyżywieniu all inclusive często mamy także możliwość otrzymania tak zwanych lunch – boxów czy breakfast – boxów. Po wcześniejszym zamówieniu odbieramy je w recepcji, gdy wybieramy się na przykład na całodniową wycieczkę lub chcemy dostać suchy prowiant na podróż powrotną. Musimy jednak pamiętać, że nie każdy hotel oferuje taką opcję. Forma wakacji all inclusive jest jedną z najbardziej komfortowych form wypoczynku pod względem wyżywienia.