Włochy Dolomity z dojazdem własnym

Kategoria wycieczki: Włochy

Włochy DolomityWłoskie Dolomity będące częścią Alp wschodnich kuszą atrakcyjnością nie tylko narciarzy, ale także miłośników wspinaczki skałkowej. Najlepiej zaplanować tam wczasy z dojazdem własnym. Mnogość autostrad ciągnących się przez Niemcy daje komfort bezproblemowego dojazdu. Dojazd samochodem w Dolomity najlepiej zaplanować przez przełęcz Brenner.

Zimą Dolomity są rajem dla narciarzy. Wczasy w Dolomitach, to wyśmienity pomysł na wypad narciarski ze znajomymi lub rodziną. Val Gardena, czy Alta Badia oferują wiele ciekawych szlaków. Niewielka miejscowość Andalo, to z kolei idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Można tam nie tylko próbować swoich sił w jeździe na nartach, ale także zażywać kąpieli w pobliskim kompleksie basenowym. Dla wczasowiczów dostępne jest także lodowisko oraz liczne sklepiki i małe, zachęcające włosko-tyrolskimi specjałami restauracyjki. Warto odwiedzić olimpijski ośrodek sportu Cortina d’Ampezzo, gdzie w roku 1956 odbywała się Olimpiada Zimowa.

Wielbiciele wspinaczki docenią mnogość formacji skalnych zaopatrzonych w zabezpieczone i niezabezpieczone drogi o różnym stopniu trudności, jak również ściany dające możliwość wspinaczki wielowyciągowej. Liczne parkingi jak również bazy noclegowe i schludnie utrzymane kempingi zachęcają do przyjazdu samochodem. Poruszanie się swoim własnym środkiem transportu daje dodatkowo możliwość zabrania ze sobą rowerów. Dolomity to obszar obfitujący w urokliwe doliny i drogi, co sprzyja uprawianiu turystyki rowerowej.

Dojazd własny daje wiele niezapomnianych okazji do podziwiania malowniczych krajobrazów alpejskich. Od liczącej 3342 m n.p.m. Marmolady, po nieco niższy Antelao, szczyty górskie podkreślają alpejską aurę Dolomitów.

Dolomity, za sprawą swojego położenia, to kraj dwujęzyczny. Bez problemu można porozumiewać się tam po włosku oraz niemiecku.

Podziel się opinią dotyczącą tej wycieczki