Malownicza Wielkopolska jest miejscem dla Ciebie. Zobaczysz miejsca ważne i ciekawe, ocierając się o najdawniejszą historię po współczesność. Będziesz w pełni usatysfakcjonowany pięknem i bogactwem atrakcji turystycznych. Po takich wakacjach nabierzesz sił, będziesz się czuł zrelaksowany i poszerzysz swoją wiedzę, a miłe wspomnienia pozostaną na długo w pamięci!

 

Dlaczego warto przyjechać tu na wakacje?

Wielkopolska to dobry pomysł na wspaniałe i udane wakacje dla całej rodziny. Każdy znajdzie tu coś ciekawego i fascynującego – coś dla siebie! Dla jednych będą to kolejki wąskotorowe, parki linowe i obserwatoria astronomiczne. Natomiast bardziej aktywnym turystom przypadną do gustu ośrodki jeździeckie, stoki narciarskie, ośrodki sportu i rekreacji. Osobom w dojrzalszym wieku polecamy pola golfowe, rejsy turystyczne po jeziorach i rzekach To wszystko stanowi bogatą ofertę dla turystów… dla Ciebie! Także hotele starają się zapewnić wszelkie udogodnienia turystom, także możliwość płatności karta za nocleg. I Ty jesteś hotelarzem? Skorzystaj z naszej oferty by turystom żyło się lepiej!

Wielkopolska – aktywne formy wypoczynku

To województwo charakteryzuje się zróżnicowanym krajobrazem i bogactwem natury. Rzeki, jeziora i kanały stanowią atrakcyjne szlaki dla turystyki wodnej, gdzie można z kajaka podziwiać malowniczą trasę spływu. Wielkopolska jest atrakcyjnym regionem dla eskapad rowerowych. Gęsta sieć dobrych dróg zachęca do tego typu wycieczek. W ostatnich latach wyznakowano tu pierścień kolarski wokół Poznania. O tak! Istnieje wiele kombinacji odbywania wycieczek w okolicy tego miasta. A dla miłośników dwóch kółek organizowane są tutaj imprezy motorowe. A polodowcowy jej krajobraz nadaje się do uprawiania narciarstwa nizinnego.

Krajobraz

Krajobraz Wielkopolski bogaty jest we wzgórza, a także jak już wcześniej zaznaczono – liczne jeziora. Dlatego Wielkopolska to dobre miejsce dla turystów! Należy do obszaru wyróżniającego się w Polsce różnorodnością swych walorów przyrodniczych – obszarów prawnie chronionych.

Walory regionu turystycznego

Walory tego regionu zachęcają nas do wędrówek, pieszych wycieczek i poznawania miejsc mało znanych , zdobywania umiejętności poruszania się w nieznanym terenie. Imponująca sieć szlaków pieszych – 5700 zachęca do przemierzania ścieżek dydaktycznych, szlaków tematycznych i korzystania z pierwszorzędnych punktów widokowych. Turyści ceniący kontakt z przyrodą mogą zapoznać się z rezerwatami przyrody, poznać atrakcje krajoznawcze, architektoniczne i przyrodnicze – zobaczyć to co najciekawsze. Urokliwy i ginący świat drewnianych budowli takich jak kościoły, młyny, wiatraki i dwory to miejsca historyczne, których znaczna cześć znajduje się na obszarach wiejskich. Stanowi to wspaniałą atrakcję dla turystów.

Każdy turysta przyjeżdżający do tego regionu turystycznego pragnie miło spędzić czas. Hotelarzu pomyśl jak bardzo istotne są nowoczesne obiekty noclegowe, które oferują wszystko to co najlepsze swoim Gościom… Dlatego z myślą o Gościach zainwestuj w modernizację obiektu noclegowego – w innowacyjne oprogramowanie dla hoteli.