Wczasy w Hiszpanii z dojazdem własnym

Kategoria wycieczki: Hiszpania

Planując wczasy z dojazdem własnym, warto wybrać Hiszpanię. Wspaniała pogoda oraz niezapomniany klimat gorącej Hiszpanii, to idealny cel turystyczny. Hiszpania samochodem, to opcja dla ceniących dalekie podróże i niezapomniane przygody. Warto wybrać się tam w większym gronie, co ułatwia podróżowanie samochodem oraz niweluje koszty samego przejazdu.

Do Hiszpanii najlepiej dojechać przez Niemcy i Francję. Można skorzystać z bardzo dobrych, ale płatnych autostrad, lub też mniej uczęszczanymi drogami poruszać się nieco wolniej, przy okazji zwiedzając interesujące z punktu widzenia turysty miejsca na terenie Niemiec i Francji. Wszystko zależy od środków, jakimi dysponujemy.

Sama podróż może być wyczerpująca ze względu na znaczne oddalenie Hiszpanii od centrum Europy. Hiszpania z dojazdem własnym, to jednak nadal kusząca propozycja dla chcących spędzić urlop w niepowtarzalny sposób.

Hiszpania jest krajem o niesamowitych walorach turystyczno-rekreacyjnych. Klimat sprzyja przyjezdnym niemalże przez cały rok, zaś kraj zaprasza swoją gościnnością i otwartością. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, od przepięknych plaż nad Morzem Śródziemnym i Zatoką Biskajską, po zapadające w pamięć zabytki największych i najbardziej znanych miast – Barcelony, Madrytu, Walencji, czy Malagi.

Należy pamiętać, że Hiszpania, to kraj o wielkich tradycjach turystycznych oraz miejsce, do którego przybywają corocznie rzesze turystów. Planując pobyt w popularnych miejscach należy zarezerwować nocleg z wyprzedzeniem. Zwiedzanie Hiszpanii samochodem daje możliwość nocowania poza centrami najpopularniejszych miast, co jest korzystniejsze ze względu na niższe ceny noclegów.

Będąc w Hiszpanii warto zwiedzić piękną Barcelonę, zatrzymać się w stolicy Hiszpanii – Madrycie, jak również poznać legendarną Malagę. Na mapie hiszpańskich wakacji nie może zabraknąć także Walencji, którą często uważa się za najpiękniejsze hiszpańskie miasto.

Niezapomnianym przeżyciem może być także pielgrzymka do Santiago de Compostela, które jest miejscem spoczynku św. Jakuba, ucznia Jezusa. Urokliwie położone sanktuarium jest licznie odwiedzane przez pielgrzymów z różnych zakątków świata. Samo miejsce pozostawia nieocenione wspomnienia. Mnogość zabytków i piękno okolicy na długo pozostaje w pamięci przyjezdnych.

Podziel się opinią dotyczącą tej wycieczki