Wczasy w Danii z dojazdem własnym

Kategoria wycieczki: Dania

Wczasy w Danii, to idealna propozycja na wakacje z dojazdem. Dania leży bowiem po drugiej stronie akwenu Morza Bałtyckiego, zatem dostanie się tam nie stanowi problemu. Połączeń promowych między Polską a Danią jest bardzo dużo. Płynąć można praktycznie codziennie z Kołobrzegu, Ustki, Gdyni lub Świnoujścia. Podróż promem do Kopenhagi przez Ystad, to nieco ponad 9 godzin przeprawy. Możliwość zabrania samochodu dodatkowo przemawia za decyzją o wakacjach z dojazdem własnym.

Poruszanie się po Danii samochodem nie nastręcza zwykle problemów. Piękne krajobrazy i niezapomniane miejsca, to wizytówka tego pięknego kraju. Dania z dojazdem własnym jest doskonałą opcją dla rodzin. Samochód ułatwia przemieszczanie się z miejsca na miejsce, a tych godnych zobaczenie jest w Danii wiele. Warto przejechać słynnym „Szlakiem Stokrotki”. Ponad 3000 km pięknych terenów, urokliwych dróg, z których większość prowadzi do najchętniej odwiedzanych przez turystów atrakcji turystycznych, jakie oferuje Dania.

Na mapie podróży do Danii punktem obowiązkowym jest słynna Kopenhaga. Miasto przepięknych zabytków, słynnych na całym świecie ogrodów Tivoli, zamku Kronborg oraz Muzeum Rekordów Guinnesa. Po Kopenhadze warto poruszać się rowerem własnym, lub wypożyczonym z jednej z wielu rozsianych po całym mieście wypożyczalni. Mnogość ścieżek rowerowych oraz skandynawskie uprzywilejowanie jednośladów, to doskonała zachęta do połączenia zwiedzania z aktywnością.

Najmłodsi powinni w Danii zwiedzić słynny park Legoland Billund. Wielki park rozrywki z licznymi niewiarygodnie szczegółowo odwzorowanymi budowlami z klocków, to idealna propozycja na spędzenie czasu w rodzinnym gronie.

Do odwiedzania zachęcają także duńskie wyspy, od najsłynniejszego Bornholmu, przez Zelandię i mniejsze Lolland, Mon oraz Falster. Możliwość korzystania z łączących wyspy mostów stanowi niezapomnianą wakacyjna przygodę.

Dania to państwo świetnie przygotowane turystycznie. Baza hotelowo-noclegowa jest bardzo rozbudowana, a ceny przystępne. Klimat Danii jest łagodny i zwykle przyjemny dla turystów łaknących czystego, morskiego powietrza. Krajobrazy są niezwykle malownicze, co sprzyja podejmowaniu decyzji o wycieczkach w mniej znane rejony, jakie ma do zaoferowania Dania. Samochodem można dotrzeć niemalże wszędzie, połączenia drogowe są bowiem bardzo dobre.

Podziel się opinią dotyczącą tej wycieczki