Wczasy na słynnej chorwackiej „zielonej wyspie” Krk z dojazdem własnym, to znakomity pomysł na spędzenie wakacji. Sama wyspa jest prężnie działającym, wysoko rozwiniętym ośrodkiem turystycznym, który oferuje przyjezdnym błękitny Adriatyk, piękne plaże i inne typowo wakacyjne atrakcje. Do Chorwacji dojechać można przez Czechy, Austrię i Słowenię, lub mijając autostrady na rzecz mniejszych dróg – przez Słowację i Węgry. Wczasy na Krk na długo zapadają w pamięć.

By dostać się na Krk będącą, która jest drugą największa adriatycką wyspą, należy przebyć drogę przez płatny, liczący blisko 400 metrów rozpiętości most, którego przęsła należą do największych na świecie. Krk oferuje dostęp do wielu małych miejscowości, w których można zatrzymać się w licznych kwaterach prywatnych. Nocleg należy rezerwować z wyprzedzeniem zwłaszcza w sezonie turystycznym. Wyspa jest bowiem oblegana przez turystów, zwłaszcza z Niemiec. Dla ceniących spokój poleca się Śilo – małe miasteczko leżące na wschodnim wybrzeżu Krk. Miejsce to jest niezwykle urokliwe, zaś trzy kilometry dalej znajduje się przepiękna bezpłatna plaża. Woda jest bardzo płytka i przejrzysta. Jest to doskonałe miejsce do odpoczynku dla rodzin z małymi dziećmi. Jednocześnie, okolica ta jest rajem dla płetwonurków za sprawą zatopionego wraku starożytnego statku oraz krystalicznie przejrzystej wody. Wschodnie wybrzeże, to także Vrbnik, do którego można dostać się bez problemu samochodem. Ze  swoimi starymi wąskimi uliczkami miasteczko to przywodzi na myśl dawne czasy, zaś przemierzanie samych uliczek daje wiele przyjemności.

Będąc na Krk warto pojechać do miejscowości Baska. Drogi są urokliwe, zaś sam dojazd samochodem bardzo przyjemny. Na miejscu czekają na nas piękne, piaszczyste plaże, w tle daje się dostrzec górzysty teren, co razem stanowi niezwykle malowniczy widok. Woda jest błękitna, płytka i spokojna, przez co miejsce to stanowi cel podróży wielu rodzin z dziećmi. Brak fal jest charakterystyczny dla Chorwackiego wybrzeża.

Będąc na wyspie, warto także zwiedzić port i bulwar w miejscowości Krk. Zacumowane jachty, piękna promenada, śródziemnomorski klimat oraz wiele straganów z pamiątkami, to wyśmienita opcja do spędzenia czasu. Ceny są wysokie, ale okolica przepiękna i niezapomniana.