Walencja z własnym dojazdem

Kategoria wycieczki: Hiszpania

Planując wakacje w Hiszpanii warto wybrać się do Walencji. Położone na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii miasto kusi dostępem do basenu Morza Śródziemnego, pięknymi plażami, różnorodnością zabudowy architektonicznej oraz atmosferą niekończących się wakacji. Walencja z dojazdem własnym, to konieczność dojazdu do Hiszpanii, najlepiej przez Niemcy i Francję, by następnie, po przekroczeniu hiszpańskiej granicy od razu kierować się na wschód kraju. Drogi są bardzo dobre, oznaczenia nie pozostawiają wątpliwości. Po Hiszpanii podróżuje się bardzo przyjemnie, zaś mijane po drodze miejsca na długo pozostają w pamięci, podobnie jak sama Walencja. Samochodem najlepiej dojechać do miasta, by tam zostawić auto na parkingu i oddać się przyjemnym pieszym wędrówkom. Choć samo miasto jest zwykle przejezdne i dobrze oznaczone, znacznie więcej przyjemności daje jego zwiedzanie na piechotę. Nie wszędzie da się dojechać samochodem, jak również znaleźć dogodne miejsce parkingowe.

Walencja zaprasza turystów licznymi zabytkami. Najlepiej zacząć zwiedzanie od słynnej katedry z liczącą 50 m wysokości potężną dzwonnicą El Micalet, na którą wejść można po schodach zbudowanych z ponad 200 stopni. Na zainteresowanych sztuką wielkich malarzy, między innymi El Greco, Velàzqueza, czy Francisco de Goia, czeka Muzeum Sztuk Pięknych oraz podobna do tej znajdującej się w Paryżu „dzielnica futurystyczna” zaprojektowana przez znanego i cenionego na całym świecie architekta, Santiago Calatravę. Konstrukcje jego autorstwa to fantastyczny przykład nowych trendów w architekturze światowej. Calatrava umieścił w walenckim kompleksie budowli wspaniały gmach opery, warte zobaczenia oceanarium, delfinarium oraz planetarium, kino i rozliczne restauracje.

Dla miłośników sztuki wykończeniowej i zdobniczej gratką będzie na pewno Museo Nacional de Cerámica w Palacio del Marqués de dos Aguas, gdzie oglądać można setki rodzajów różnorodnych płytek ceramicznych azulejos, które są bardzo cenione w Hiszpanii, Portugalii oraz wielu krajach Ameryki Łacińskiej.

W Walencji warto zobaczyć także XVI-wieczny ogród botaniczny. Można tam odpocząć od pędu wielkomiejskiego życia wśród przepięknej śródziemnomorskiej przyrody i rzadkich gatunków egzotycznych kwiatów.

Podziel się opinią dotyczącą tej wycieczki