Wakacje na Litwie z dojazdem własnym

Kategoria wycieczki: Litwa

Planując wakacje z dojazdem własnym, idealnym rozwiązaniem może okazać się Litwa. Samochodem bardzo łatwo dostać się na malownicze litewskie tereny i zażywać spokoju wśród piaszczystych wybrzeży, las, jezior i przepięknych miast o bezpretensjonalnej otwartości na turystów z całej Europy.

Litwa bezpośrednio graniczy z Polską, więc dojazd zwykle nie stanowi problemu. Wystarczy przekroczyć granicę Ogrodniki-Lazdijai lub Budzisko-Kalvarija. Drogi litewskie nie są płatne, zatem koszt podróży ogranicza się do samego paliwa, które, co ważne, jest o kilkanaście procent tańsze, niż w Polsce. Litwa z dojazdem własnym, to idealna propozycja na wyjazd rodzinny. Wielość możliwości, jakie daje dojazd własnym autem jest wprost nieoceniony. Główne drogi mają dobrą nawierzchnię oraz dobre oznaczenia. Stan mniej popularnych dróg jest podobny do polskiego. Należy pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia na granicy. Dwutygodniowe ubezpieczenie, to wydatek rzędu 50 zł.

Litwa to kraj przepięknych miast z licznymi zabytkami, a także pięknej, słowiańskiej kultury gościnności i otwartości. Będąc tam można poczuć się jak w domu. Sprzyja temu zarówno typowa środkowoeuropejska roślinność, podobna do polskiej architektura miast, jak też sami ludzie, którzy w dużej mierze budują niepowtarzalny klimat tego miejsca.

Będąc na Litwie koniecznie należy zobaczyć Wilno będące stolicą i najbardziej znanym miastem litewskim. Mnogość zabytków daje przekrój przez wszystkie najważniejsze style architektoniczne, od gotyku, przez renesans, barok, klasycyzm a także modernizm. Wilno wręcz zadziwia ilością miejsc, które można uznać za arcydzieła światowej architektury.

Warto wybrać się także do Kowna, kolejnego miasta, z którego słynie Litwa. Kowno leży w centralnej części kraju, pomiędzy rzekami Niemną a Wilją i oferuje przyjezdnym możliwość spędzenia czasu na oglądaniu przepięknych zabytków, jak również odpoczynku w miejscu, które nie burzy spokoju nadmierną ilością turystów. Kowno nadal bowiem znajduje się na turystycznym uboczu Litwy.

Wielu turystów decyduje się na wczasy w litewskich Druskiennikach. Malowniczo położone miasteczko jest najpopularniejszym ośrodkiem wypoczynkowo-rekreacyjnym Litwy. Otoczone dziewiczą przyrodą, oferuje wypoczynek w pełnym tego słowa znaczeniu.

Podziel się opinią dotyczącą tej wycieczki