Zamiast drogiego hotelu
Oczywiście wielu z nas pragnie podróżować „z klasą”, odwiedzając kurorty, zatrzymując się w drogich, luksusowych hotelach, gdzie w zasadzie można spędzić większość pobytu, ponieważ jest w nich tak wiele atrakcji, że prawie nie warto wychodzić poza tereny zakwaterowania. Ale czy rzeczywiście o to chodzi w podróżach?
Często zatracamy się w nieskończonej ilości oferowanych nam atrakcji, zapominając po co zasadniczo przyjechaliśmy w dane miejsce. Przecież wybieramy się w tak długo wyczekiwaną podróż do Egiptu nie po to, by cały dzień spędzić w hotelowym basenie. Chcieliśmy zobaczyć te wszystkie piękne miejsca, piramidy, sarkofagi, o których tyle słyszeliśmy… no właśnie, do momentu, w którym weszliśmy do luksusowego apartamentu, który obejmowała cena wycieczki wykupionej w biurze podróży.
Czy wszystkie te „wypasione” rzeczy są w stanie zastąpić nam wrażenia, po które przyjechaliśmy? Może lepiej czasem zrezygnować z drogiego pokoju w pięciogwiazdkowym hotelu i wybrać tani hostel, ale nie zapominać o istocie podróżowania. W końcu żyje się tylko raz.