W czym tkwi piękno Sopotu?

Sopot jest miejscowością nadmorską, która posiada status uzdrowiska. Jest to miejsce, które wraz z Gdańskiem oraz Gdynią tworzy ogromną trójmiejską aglomerację.

Czym charakteryzuje się to miejsce? W czym tkwi piękno Sopotu? Uroku dodaje temu miejscu samo morze, natomiast wychodząc na ląd zachwycić mogą kamieniczki secesyjne, które nadają tej miejscowości niepowtarzalny klimat. Dodatkową atrakcją są zabytkowe parki, a także wspaniałe ogrody. W Spocie nie brakuje zieleni – o nie! Ujmując procentowo można określić, że tereny ubogacone zielenią zajmują aż 60 % całego terenu miasta.

Miasto jest ciekawe także ze względu na odbywające się tutaj Mistrzostwa świata w żeglarstwie. Jest to widowisko, które zainteresuje tych dla których duch rywalizacji jest w życiu istotny. Gdy miną już najcieplejsze dni można wybrać się na Plac Zdrojowy aby… pojeździć na łyżwach. Tak, tak… To nie oczy płatają ci figle, to prawda. Od października aż do marca czynne jest lodowisko Monciak. Co za wspaniała atrakcja!

Hotelarzu skończyły Ci się pomysły na skuteczną reklamę? Chcesz aby Twój obiekt był znany i podczas Mistrzostw świata w żeglarstwie wielu Gości skorzystało z Twojego obiektu noclegowego? Usługa promocja hotelu sprawi, że będziesz się cieszył zwiększonym zyskiem.

Sopocki deptak

Każdy turysta odwiedzający Sopot powinien przejść się ulicą Bohaterów Monte Cassino. Dlaczego? Jest to najsłynniejszy w Polsce deptak, na którym turyści mogą znaleźć wiele atrakcji. Mieszczą się tutaj galerie, a także liczne puby – jest więc gdzie usiąść wypić kawę lub herbatę i porozmawiać ze znajomymi. Właśnie na tym deptaku często odbywają się wystawy obrazów, występy teatrów muzycznych i wędrownych.

Można powiedzieć, że molo w Sopocie nieustannie „ożywia” to miasto, a dokładniej ujmując przez cały rok odbywają się tu różnorodne imprezy, co korzystnie wpływa na obraz miasta oraz zainteresowanie turystów.

Najbezpieczniej w Sopocie

Dla fanów opalania i spacerów po plaży informacją zachęcającą do wybrania się na wakacje do Sopotu może być to, że to miasto posiada piękne, czyste plaże. Aż 4,5 km sopockiego brzegu to piaszczyste plaże, które są urozmaicone zjeżdżalniami wodnymi i różnym sprzętami plażowymi. Turysto czy wiesz, że Sopot jest uznany za najbezpieczniejsze kąpielisko w całym województwie pomorskim? Posiadający odpowiedni sprzęt ratownicy troszczą się o to, aby każdy amator morskich kąpieli mógł się bezpiecznie relaksować.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Instytucją o której warto wspomnieć jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Organizuje on wiele ciekawych imprez rekreacyjnych i sportowych, dając turystom możliwość aktywnego wypoczynku. A kiedy zwidzi się już wszystko w Sopocie można z łatwością i nie tracąc wiele czasu dostać się do Gdyni i Gdańska, by tam kontynuować swój wypoczynek.

Davatis.com oferuje innowacyjny system wsparcia hotelowego dla obiektów małych i średnich. Dowiedz się więcej!