Słoneczny Brzeg, to największy kurort Riwiery Bułgarskiej leżący ponad 30 km na północ od miejscowości nadmorskiej Burgas. Każdy żądny słońca i pięknych piaszczystych plaż wczasowicz powinien skorzystać z oferty tego kurortu. Słoneczny Brzeg z dojazdem własnym, to bardzo ciekawy pomysł na wakacje, pomimo, iż ceny są tam wysokie ze względu na popularność miejsca wśród turystów z całej Europy, a także dalszych zakątków świata. Nie odstrasza to jednak rzesz wczasowiczów wręcz oblegających kurort.

Do Słonecznego Brzegu dojechać można przez Czechy, Słowację i Węgry. Najlepiej jest wybrać jazdę autostradami, co znacznie przyspiesza i ułatwia podróż, niemniej jednak wymaga też większych nakładów finansowych w związku z koniecznością ponoszenia opłat za przejazd. Drogi lokalne, mimo iż wolniejsze, dają komfort odpoczynku oraz możliwość noclegu, czy zatrzymania się w dowolnie wybranym miejscu i czasie. Po drodze, na nocleg najlepiej jest wybrać Rumunię. Ceny są tam przystępniejsze, niż na Słowacji, czy nawet w Czechach.

Mnogość dyskotek, klubów, restauracji, dwa Aquaparki i parki rozrywki to atrakcje, które przyciągają nie tylko pojedynczych turystów, ale całe rodziny z dziećmi. Na rzecz kurortu przemawiają przede wszystkim piaszczyste, białe plaże. Ciągną się one szerokim pasmem wzdłuż brzegu przez około 6 km. Wybrzeże jest bardzo zadbane i każdego dnia starannie sprzątane, co wpływa na bardzo dobre wrażenie, jakie robi kurort na przyjezdnych.

Na osoby, które cenią aktywny wypoczynek czekają w Słonecznym Brzegu wspaniałe atrakcje. Z powodzeniem można uprawiać tam windsurfing, żeglarstwo, zażywać przyjemności jeżdżąc na skuterach, czy motorówkach. Zwiedzając Słoneczny Brzeg samochodem warto zatroszczyć się także o zabranie ze sobą rowerów. W okolicy jest wiele ścieżek rowerowych, zaś okolice obfitujące w piękno nadmorskiego krajobrazu przyciągają i zachęcają do aktywnego spędzania czasu. Dla bardziej wymagających pozostaje nauka jazdy na nartach wodnych.

Nocleg w Słonecznym Brzegu może odbywać się w jednym ze 100 hoteli lub wynajętej, prywatnej willi. Warto rezerwować miejsce dużo wcześniej. W sezonie praktycznie nie ma możliwości znalezienia noclegu bez wcześniejszej rezerwacji. Kurort jest bowiem popularnym miejscem urlopowym dla turystów z całej Europy.