Santiago de Compostela – wakacje z dojazdem

Kategoria wycieczki: Hiszpania

Warto wybrać się do leżącego w północno-zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego Santiago de Compostela. Znane na całym świecie sanktuarium, jak również miejsce pielgrzymek wierzących z całego świata, to nie tylko ceniony ośrodek religijny, ale także miejsce wartych zobaczenia zabytków i niezapomnianych krajobrazów. Miejsce o bogatej, sięgającej czasów średniowiecznych historii zachęca do odkrycia swojej legendy przed przybywającymi.

Santiago de Compostela z dojazdem własnym, to idealna propozycja na wakacje własnym samochodem. Dotarcie do Hiszpanii, to jednocześnie konieczność pokonania terytorium Niemiec i Francji. Należy pamiętać, iż poruszając się po tamtejszych autostradach, trzeba liczyć się z poniesieniem kosztów przejazdu. Można korzystać z dróg lokalnych, niemniej jednak, przy znacznym oddaleniu samej Hiszpanii, jest to opcja zajmująca więcej czasu, choć dająca także większe możliwości rozkoszowania się pięknem mijanych okolic.

W samej Hiszpanii należy kierować się północny-zachód, by dojechać do Santiago de Compostela. Samochodem najlepiej jechać wzdłuż północnego wybrzeża, przez Góry Kantabryjskie. Tereny są bardzo urokliwe, więc wiele przyjemności może sprawić sam dojazd. W razie potrzeby, można zatrzymać się gdzieś na nocleg, lub też zwiedzić okolice samego Santiago de Compostela. Region Galicia, gdzie leży sanktuarium jest bowiem położony bardzo malowniczo i zachęca do zapoznania się z jego walorami krajobrazowymi.

Santiago de Compostela, to miejsce pielgrzymek do grobu św. Jakuba. Droga do sanktuarium (zwana Drogą Świętego Jakuba) była celem pielgrzymek już w okresie średniowiecza i przez wieki obrosła prawdziwą legendą. Był to najpopularniejszy szlak pielgrzymkowy, obok tych wiodących do Rzymu i Jerozolimy.

Samo miasto jest miejscem, w którym podziwiać można wiele zabytków, od słynnego, urokliwego starego miasta i katedry zbudowanej, zgodnie z legendą, nad grobem św. Jakuba, przez liczne kościoły, klasztory i domostwa z przełomu XVI i XVII wieku. W Santiago de Compostela warto zobaczyć także piękne place, jak choćby Praza de Espana. Spokoju i odpoczynku poszukać można w licznych restauracyjkach i kawiarniach. Atmosfera jest zwykle bardzo przyjazna i sprawia, że po prostu chce się do tego wspaniałego miejsca wracać.

Podziel się opinią dotyczącą tej wycieczki