Turystów z całej Europy nieustannie zachęca Riwiera Bułgarska. Dojazd własny zapewnia możliwość obcowania z pięknymi kurortami, kilometrami piaszczystych plaż, słońcem i ciepłą wodą Morza Czarnego oraz urokliwymi okolicami.

Do Bułgarii najlepiej dojechać korzystając z autostrad (lub opcjonalnie: dróg lokalnych) Słowacji, Węgier i Rumunii. Dojazd samochodem na Riwierę Bułagarską zajmuje zwykle około dwóch dni. Z Sofii należy kierować się na Warnę lub Burgas, w zależności od tego, czy interesuje nas bardziej północna, czy południowa część Riwiery.

Kulturalne, jak również rozrywkowe centrum Riwiery stanowi typowo turystyczna  Warna. Ogromna liczba barów, restauracji i dyskotek przyciąga turystów z różnych zakątków Europy. Dysponując samochodem i chcąc odpocząć od wielkomiejskiego gwaru, można wybrać się w kierunku na południe od Warny, by podziwiać piękne ujścia rzek, ustronne, wąskie plaże i małe wioski, w których warto zatrzymać się w celu bliższego poznania prawdziwej bułgarskiej kultury lub nabycia lokalnego rękodzieła.

Drugim godnym polecenia miastem będącym wizytówką Riwiery Bułgarskiej jest Burgas. Miejscowość ta oferuje piękne piaszczyste plaże oddzielone od ruchliwego centrum rozbudowanymi terenami zielonymi. Do wypadów samochodowych zachęca też bliska obecność dwóch ciekawych miejscowości: będącego rezerwatem architektonicznym i archeologicznym Nesebyru oraz Sozopolu, bardzo starego bułgarskiego kurortu, w którym obecnie odbywają się festiwale filmowe, a który zachęca do zwiedzania urokliwymi, brukowanymi, krętymi i niezwykle wąskimi uliczkami w starej części miasta. Sama zabudowa tego miejsca pochodzi z XIX wieku. Budynki zaopatrzone są w murowane partery i drewniane piętra (słynne domy sozopolskie (anonse erotyczne)). Warto zobaczyć także trzy pobliskie jeziora lagunowe: Atanasowskie, Burgaskie oraz Mandrenskie. Ich malowniczy widok na długo pozostaje w pamięci. W samym Burgas znajduje się kilka ciekawych muzeów, galeria sztuki oraz przepiękne cerkwie. Godną polecenia atrakcją jest rezerwat rzeki Ropotamo dający możliwość zobaczenia bardzo ciekawych form skalnych i skalistej wyspy św. Tomasza podczas rejsu rzeką. Jest to niepowtarzalna okazja do poznania tamtejszej flory i fauny.

Częścią Riwiery Bułgarskiej są także dwa największe kurorty wybrzeża Morza Czarnego – Słoneczny Brzeg oraz, nieco mniejszy, Złote Piaski. Kurorty są tętniącymi życiem centrami turystycznymi.