Portugalia – wczasy z dojazdem

Kategoria wycieczki: Portugalia

Portugalia z dojazdem własnym, to idealna propozycja na wakacyjny wyjazd. Dojazd do Portugalii jest wprawdzie dość kłopotliwy ze względu znaczne oddalenie Portugalii od centrum Europy, niemniej jednak możliwość zwiedzenia po drodze innych krajów daje wiele satysfakcji. Portugalia samochodem, to najlepsza opcja na wakacje dla kilku osób. Koszty długiej podróży można wtedy rozsądnie rozłożyć. Z Polski do Portugalii najlepiej poruszać się na zachód, przez Niemcy, Francję i Hiszpanię. Można przy tym korzystać z płatnych, ale szybkich i bardzo sprzyjających długiej podróży autostrad, lub też wybrać wolniejsze, ale bardziej urokliwe drogi lokalne. Wszystko zależy od czasu, jaki można poświęcić samej jeździe.

Do Portugalii najdogodniej przyjechać wiosną lub latem. Klimat jest wtedy najbardziej sprzyjający. Należy jednak pamiętać o dość dużej zmienności pogody. Portugalia położona na zachodzie Europy, tuż nad Oceanem Atlantyckim, to kraj nadmorskiego, wilgotnego klimatu, gdzie słońce potrafi przeplatać się z deszczem, co jednak nie przeszkadza, by korzystać z dobrodziejstw portugalskich plaż.

Portugalia to kraj wyżynny i górzysty. Dzięki temu, przejazd przez jego terytorium samochodem jest niezapomnianym przeżyciem. Piękne widoki, zapadające w pamięć krajobrazy, to tylko część atrakcji jakie oferuję przyjezdnym Portugalia.

Będąc w Portugalii warto zwiedzić Lizbonę. Stolica kraju oferuje możliwość zobaczenia wielu wspaniałych zabytków, spacerów po urokliwych, wąskich uliczkach, próbowania owoców morza, które podawane są w lizbońskich restauracjach na najprzeróżniejsze sposoby oraz słuchania tradycyjnego fado w licznych knajpkach położonych na wybrzeżu.

Warto odwiedzić także Porto słynące ze słynnych na cały świat tradycji produkcji wina. Miasto jest malowniczo położone i zachwyca mnogością miejsc, które można zobaczyć. Stare kamienice, budowle o bajkowych fasadach, zachęcające do odpoczynku kawiarnie i knajpki, a także piękne plaże kuszą dostępnością. Nadmorski klimat sprzyja zwiedzaniu. W mieście działa bardzo prężne metro oraz komunikacja autobusowa. Warto z niej skorzystać, ponieważ nie wszędzie da się dotrzeć samochodem.

Portugalia, to także słynna wakacyjna Madera – wyspa bajkowych plaż, gór i zapierających dech w piersiach widoków pozostająca celem odwiedzin turystów z całego świata. Panuje tu niezapomniana wakacyjna atmosfera i niemalże niezmiennie dobra do wypoczynku pogoda. Mnogość kolorowych kwiatów, egzotyczna roślinność, malownicze urwiska i wodospady, to tylko część rajskiej charakterystyki tego miejsca.

Podziel się opinią dotyczącą tej wycieczki