Porto z dojazdem własnym

Kategoria wycieczki: Portugalia

Dla przybywających do Portugalii samochodem, istotnym punktem na mapie podróży pozostaje słynne Porto. Położone na północy kraju Porto jest jednym z najczęściej odwiedzanych w Portugalii miejsc. Niezmiennie kusi tradycyjnym portugalskim winem oraz atrakcjami turystycznymi, których poznawanie jest źródłem niezapomnianych wakacyjnych przeżyć.

Porto samochodem, to pomysł na długą podróż przez całą Europę, od Niemiec, przez Francję, po terytorium Hiszpanii i Portugalii. Warto zaplanować podróż wcześniej, z uwzględnieniem kosztów i czasu potrzebnego na dotarcie do samego Porto. Dojazd własny, to najlepsza opcja na wakacje w większym gronie. Można w ten sposób rozłożyć koszty podróżny na wszystkich uczestników wakacyjnej przygody. Będąc na miejscu, warto zatrzymać się na jednym z kempingów położonych w bliskich okolicach miasta. Można tam zostawić samochód, ponieważ zwiedzać Porto najdogodniej jest korzystając z komunikacji miejskiej oraz spacerując.

W Porto, obowiązkowo zobaczyć trzeba dwa monumentalne mosty: stalowy most kolejowy Maria Pia oraz dwukondygnacyjny most Dom Luisa I projektu samego Eiffla, którym dociera się do Vila Nova de Gaia, stolicy wina porto, gdzie w atmosferze winiarskiej można degustować ten słynny portugalski trunek.

W centrum miasta zobaczyć można ogromną ilość zabytków. Absolutną koniecznością pozostaje wybranie się do Torre dos Clérigos, jak również zwiedzenie słynnej w całym Porto katedry. Na szczególną uwagę turystów zasługują pięknie zdobione wnętrza Bolsy, jak również niezapomniany kościół św. Franciszka. Będąc w Porto, warto wybrać się na długi spacer wzdłuż nabrzeża, pomiędzy mostami Doma Luisa i Maria Pia. Małe chatki oraz budki zbudowane po obu stronach wąwozu przywodzą na myśl odlegle czasy.

Porto to także rozliczne stare kamienice o zachwycających fasadach, wąskie uliczki i tajemnicze zakamarki. Nadają one miastu niepowtarzalny klimat, podobnie, jak urokliwe place, jak choćby zachwycający Praça Almeida Garrett oferujący możliwość odpoczynku w małych kawiarenkach, z których podziwiać można toczące się życie miejskie.

Porto bardzo dobrze jest zwiedzać wieczorem, kiedy zapadający zmrok wydobywa ducha tego cudownego miejsca. Pięknie oświetlone budynki oraz mnogość restauracji, w których odpocząć można po całodziennych wędrówkach na długo zapada w pamięć każdego podróżnika.

Podziel się opinią dotyczącą tej wycieczki