Pecz – wczasy z dojazdem własnym

Kategoria wycieczki: Węgry

Wyjazd na Węgry, to niezapomniana okazja do zwiedzenia wielu miejsc, które zyskują coraz większe grono stałych bywalców ze względu na niepowtarzalne walory turystyczne i rekreacyjne. Jednym z takich miejsc jest położony na południu Węgier Pecz. Dojazd własny daje możliwość zapoznania się nie tylko z tym niesamowitym miejscem, ale także malowniczymi okolicami. Pecz jest położony w pięknej okolicy, na południowych zboczach gór Mecsek, co czyni z miasta miejsce o niezaprzeczalnych walorach krajobrazowych, gdzie odpocząć można od wielkomiejskiego zgiełku oddając się wędrówkom po okolicy i zwiedzaniu niezapomnianych zabytków.

Wczasy z dojazdem w Pecz, to świetna propozycja na spędzenie urlopu. Na Węgry łatwo dostać się jadąc przez Słowację. Tamtejsze autostrady i drogi szybkiego ruchu znacznie ułatwiają podróżowanie. Należy jednak pamiętać o dokonaniu odpowiednich opłat oraz stosowaniu się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Będąc już za granicą z Węgrami, należy kierować się na Budapeszt, a następnie na południe głównymi drogami. Dojazd jest prosty, ponieważ Pecz jest ważnym węgierskim węzłem drogowym.

Pecz z dojazdem własnym, to dobry pomysł na spędzenie wakacji w niepowtarzalnym miejscu o niezapomnianym charakterze. Warto zabrać ze sobą rowery, gdyż malownicze okolice zachęcają do aktywnego zwiedzania.

Samo Pecz to miasto meczetów będących pozostałościami po okupacji tureckiej sprzed ponad 300 lat, co pozostawiło trwały ślad w architekturze miasta. Na obejrzenie zasługuje olbrzymia i robiąca niesamowite wrażenie romańska Katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W pobliżu katedry znajdują się katakumby z okres wczesnego chrześcijaństwa wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W Peczu znajduje się także znana fabryka porcelany oraz liczne muzea.

Nocleg najlepiej wykupić w którymś z licznych hoteli lub skorzystać z oferty pensjonatów. Istnieje możliwość wynajęcia pokoju od prywatnych oferentów. Ceny są uzależnione od miejsca i oferowanego komfortu. Będąc w Pecz samochodem, można skorzystać z możliwości zakwaterowania na obrzeżach miasta, co jest korzystne ze względu na bardziej przystępne ceny noclegów.

Podziel się opinią dotyczącą tej wycieczki