Polska jest z pewnością krajem bardzo atrakcyjnym pod względem turystycznym. Istnieje bardzo wiele miejsc, które warto odwiedzić w naszej ojczyźnie i mimo, iż jest to obszar wyznaczony konkretnymi granicami, stanowiącymi o wielkości państwa to jednak wewnętrznie nie jest on jednolity pod względem regionów turystycznych. O tak!

O Polsce z pewnością nie można by powiedzieć, że jeśli pojedzie się w jeden region turystyczny to jest tak jakby zobaczyło  się już wszystkie inne pozostałe, gdyż każdy region turystyczny w naszej ojczyźnie jest oryginalny, odmienny po prostu wyjątkowy!

Jednym z najciekawszych  i najpiękniejszych regionów turystycznych Polski są Mazury. Nie jest to wyłącznie prywatną opinią wielu turystów, którzy odwiedzili ten region. Mazury jako region turystyczny wystartowały w konkursie ogólnoświatowym,  by walczyć o  miano przyrodniczego cudu.  Polska Organizacja Turystyczna w roku 2008 zgłosiła do tej rywalizacji także Puszczę Białowieską i Pustynię Błędowską. Jednak nawet sam prezydent Bronisław Komorowski wraz ze swoimi poprzednikami  Aleksandrem Kawśniewskim i Lechem Wałęsą oparli kandydaturę Mazur. Wśród wybitnych osobistości z naszego kraju wielu uznało piękno tego regionu turystycznego za przyrodniczy cud natury między innymi prof. Marek Belka, Mirosław Hermaszewski i Andrzej Wajda. Skoro tak wiele osób o ważnym stanowisku w naszym państwie, także artystów i uczonych dostrzegało unikalność tego regionu można było się spodziewać pozytywnego rezultatu na arenie międzynarodowej turystyki. Tak też się stało! Do finału w lipcu 2009 roku weszły Mazury, które były jedynym polskim finalistom i co więcej znalazły się w gronie 14 najpiękniejszych regionów już nie tylko Polski ale i całego świata!

Mazury określa się jako Krainę Wielkich Jezior i jest to ich cechą charakterystyczną. Występują tutaj bardzo ciekawe jeziora, o kwaśnej i brunatnej wodzie. Zazwyczaj są umiejscowione w lesie i nazywają się jeziorami dystroficznymi, gdyż zajmują zagłębienia bezodpływowe więc zasilane są wyłącznie przez wody opadowe. Oprócz jezior mazury bogate są także w rzeki, jest ich dużo, lecz są małe i w dodatku krótkie. Na tym obszarze znajduje się jednak Krutynia, która jest nazywaną królową rzek Mazurskich ze względu na szlak wodny liczący ponad 100 km. Mamy więc czym się pochwalić, gdyż ten szlak wodny jest uznawany w Europie za najpopularniejszy szlak kajakowy. Właśnie spływy kajakowe są ogromną atrakcją turystyczną regionu Mazur. Każdy pasjonata spływów kajakowych często bywa na Mazurach.

Mazury są najpiękniejszą krainą  uznaną w Polsce i za granicą jako cud natury dzięki krajobrazowi jezior, rzek, lasami, a także bagnami, w które wplatają się przepiękne pastwiska, łąki  i pola. Mazury czekają drogi turysto, abyś i Ty odkrył i zaczął podziwiać ich piękno.

Chcemy Państwu zaproponować dokładniejsze przyjrzenie się wyjątkowym miejscom noclegowym jakimi są pensjonaty. Szczerze wybór tych cudownych miejsc, które szczególnie nadają się na kilkudniowy urlop. Są to miejsca odpowiednie nie tylko dla małżeństw, rodzin i większych grup wycieczkowych, ale i dla osób indywidualnych nie zabraknie miejsca! Pensjonaty dysponują najczęściej pokojami dwu, trzy, czteroosobowymi oraz apartamentami dla większej liczby Gości. Standard pensjonatów jest zróżnicowany, ale na pewno jest to miejsce w którym warto się zatrzymać! Właśnie w pensjonatach dobrze się Państwo poczują, spróbują smakowitego jedzenia i miło spędzą czas, korzystając z wielu udogodnień, o które z wielką starannością zadbają gospodarze! Ważną zaletą pensjonatów jest to, że w swojej ofercie zawierają wiele atrakcji takich jak grille, wycieczki autokarowe, turystyka krajoznawcza, zabawy dla dzieci i wiele innych. Wszystko to w nie dużej cenie! Dodatkowym atutem pensjonatów jest teren okalający obiekt, który przeważnie jest podwórkiem lub atrakcyjnym ogródkiem rekreacyjnym. Pensjonaty zapewniają niezwykłą atmosferę – łatwo jest poczuć się w nich dobrze, jak w swoim domu! Właśnie dzięki pensjonatom możemy spełniać swoje marzenia odnośnie urlopu nawet gdy nasz budżet nie jest za duży! Nie zwlekaj, poszukaj pensjonat na wypoczynek już dziś!