Madryt – dojazd własny

Kategoria wycieczki: Hiszpania

Madryt jest jednym z najczęściej i najchętniej odwiedzanych miast hiszpańskich. Będący stolicą Hiszpanii Madryt przyciąga turystów z całego świata. Miasto jest bardzo duże i oferuje bogatą listę miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć. Madryt samochodem, to bardzo dobra opcja dla miłośników dalekich podróży. By dostać się do Hiszpanii należy bowiem przejechać przez Niemcy oraz Francję. Po przekroczeniu granicy hiszpańskiej najlepiej kierować się ku środkowej części kraju. Dojazd jest bezproblemowy.

Madryt, to obok Paryża, Londynu, czy Rzymu jedna z najchętniej odwiedzanych stolic Europy. Słynny z zabytków, muzeów, galerii oraz przepięknie zagospodarowanych parków Madryt, to idealne miejsce do spędzenia urlopu. Wakacje w Madrycie z dojazdem własnym warto zaplanować z wyprzedzeniem, co dotyczy zwłaszcza rezerwacji noclegu. W sezonie może nie być to łatwe ze względu na wielką popularność miejsca. Samochód umożliwia jednak zatrzymanie się z dala od zatłoczonego centrum miasta

.

W Madrycie obowiązkowo zobaczyć trzeba przepiękne place, które stanowią wielka atrakcję miasta. Szczególnym uznaniem wśród zwiedzających cieszą się centralny Puerta del Sol oraz będący symbolem miasta Plaza Mayor. Zwiedzając Madryt nie można pominąć także monumentalnego Palacio Real. Piękne pałacowe wnętrza oraz otaczające ogrody stanowią obowiązkowy punkt na trasie zwiedzania miasta.

Dla zainteresowanych sztuką, Madryt jest idealnym miejscem oferującym liczne galerie, w których podziwiać można prace największych europejskich malarzy. Bogatą kolekcją zachęca Triángulo del Arte, a także Museo Reina Sofía, mogące poszczycić się olbrzymimi zbiorami arcydzieł sztuki nowoczesnej. Najczęściej odwiedzaną galerią sztuki jest znane na całym świecie Muzeum przy Paseo del Prado oraz Real Academia de Bellas Artes.

Madryt to także niezapomniane tereny zielone, jak Królewski Ogród Botaniczny, czy Parque del Buen Retro. Parki są utrzymane w nienagannym stanie, można w nich podziwiać przepiękne egzotyczne gatunki roślin i odpoczywać od gwaru miasta.

Do odpoczynku zachęcają także liczne kawiarnie i restauracje. Urządzone w najróżniejszej stylistyce, cieszą nie tylko podniebienia, ale również oczy. Ponieważ Madryt nie śpi nocą, szczególnie kuszące wydają się także nocne lokale, z których Madryt słynie w całej Hiszpanii.

Podziel się opinią dotyczącą tej wycieczki