Lwów z dojazdem własnym

Kategoria wycieczki: Ukraina

Wybierając się na wczasy samochodem na Ukrainie, dobrze jest spędzić nieco więcej czasu we Lwowie. Miasto od dawna przyciąga turystów, nie tylko z Polski, ale całej Europy. Największe miasto za zachodzie Ukrainy kusi przede wszystkim licznymi zabytkami, z których wiele znalazło się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, w tym całe Stare Miasto. Lwów samochodem, to dobry pomysł na niesamowite wakacje w równie niesamowitym miejscu. Tanie paliwo na Ukrainie sprzyja podróżowaniu, a sam dojazd do Lwowa jest bardzo prosty. Należy jednak pamiętać, że poruszanie się po samym Lwowie samochodem nie jest łatwe. Natężenie ruchu jest bardzo duże, zaś kierowcy i piesi prawie nie respektują przepisów. Problemem może być brak znaków drogowych, lub po prostu niedostateczne oznaczenia. Lwów z dojazdem, to mimo wszystko bardzo dobry pomysł, niemniej jednak najlepiej po przyjeździe zostawić samochód na parkingu strzeżonym lub przyhotelowym i udać się na dalsze zwiedzanie piechotą.

W bardziej oddalone zakątki miasta można bez problemu dotrzeć autobusem, trolejbusem lub tramwajem. Warto także zatroszczyć się o nocleg przed przyjazdem. Zaleca się zrobienie rezerwacji, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Oczywiście, najlepiej wybierać kwatery z dala od centrum miasta i najważniejszych zabytków. Ceny są wtedy konkurencyjne.

Będąc we Lwowie należy koniecznie zobaczyć tamtejsze kościoły. Od Katedry Łacińskiej przez Katedrę Ormiańską i granicząca z nią dzielnicą, po całą mnogość innych kościołów, których wręcz nie sposób wyliczyć. Lwów, to także przepiękny, wręcz bajkowy rynek z renesansowymi kamienicami, zwłaszcza słynną Czarną Kamienicą oraz Kamienicą Królewską z arkadowym dziedzińcem. Nad wszystkim góruje piękny klasycystyczny Ratusz Miejski.

Lwów, to także zachwycający budynek Teatru Wielkiego, gdzie mieści się słynna lwowska opera. Zaprojektowana i zbudowana w stylu eklektycznym, zadziwia przepychem i niezapomnianą fasadą zdobioną sylwetkami muz oraz tympanonem zwieńczonym rzeźbami przedstawiającymi sylwetki trzech geniuszy. Warto zobaczyć także kolumnę Adama Mickiewicza i Arsenał Królewski. Wyśmienitymi perłami architektury zachwyca także Uniwersytet Lwowski i Lwowska Politechnika.

Podziel się opinią dotyczącą tej wycieczki